4906. Így néz ki Magyarország legszebb birtoka
A derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén.
A derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén.
Kié magyarország legnagyobb töke? Ki lesz az idei Tökkirály? Már úton vannak a hétvégi megmérettetésre magyarország legnagyobb kabakosai.
Elültették a mintegy három éve indult fővárosi fatelepítési program tízezredik és az országfásítási program első fáját pénteken a Margitszigeten. A fákat jelképesen Tarlós István főpolgármester és Nagy István agrárminiszter ültette el.
Az utazást a változatosság teszi élménnyé, ezért érdemes több helyet is meglátogatni egy-egy hosszabb üdülés során. A gyógyvizéről híressé vált Hévíz közkedvelt idegenforgalmi központ. A város közvetlen közelében is rengeteg csodálatos látnivaló várja az utazókat.
Az ősz beköszöntével szervezetünket és gyermekeink szervezetét még inkább fenyegetik a különféle megbetegedések. Mivel már egy egyszerű megfázás is kellemetlenné teszi a napjainkat, egyszerűbb, ha odafigyelünk a megelőzésre.
Kedves Kertbarát! A Juniperus scopulorum Skyrocket fajtával kapcsolatban az alábbi problémák szoktak jelentkezni: 1. A termesztés folyamán a faiskola nem figyel eléggé arra, hogy a növénynek egy vezérhajtása legyen és abból azonos erősségű oldalhajtások eredjenek. (Metszéssel ültetéskor is korrigálható a probléma.) Ennek következményeként a törzs alsó részén is fejlődnek erős oldalágak, az oszlopos forma megbomlik, az ágak lehajlanak, és különösen a hónyomásnak áll ellen nehezen. 2.Pajzstetű, atka fertőzés következtében a hajtások görbülnek, a lomb "kócos" lesz, szétesik. A kártevők elsősorban a legyengült növényeket támadják meg. Telepítéskor rendszeres megelőző növényvédelmet szoktunk javasolni. Az egyik megoldás, hogy szakember segítségével csak a kihajló ágakat vágják vissza kb. félig. A lyuk 1-2 év alatt el fog tűnni. A másik javaslat az összes oldalhajtás visszametszése 1/3, vagy 1/2 arányban, egyidejű trágyázással és intenzív öntözéssel. Ebben az esetben szinte új lombfelületet kapunk, ha növényünk elég erős állapotban volt ilyen nagy mértékű regenerálódásra. Ezt a megoldást csak végső esetben alkalmazzuk, mivel kimenetele bizonytalan is lehet. A fényképek alapján úgy látjuk, hogy elég lenne csak a kihajló ágakat visszametszeni, a növények ettől eltekintve szépek, és jó állapotban vannak.
Az olaszperje (Lolium multiflorum) vagy szálkás perje a Pázsitfűfélék (Poaceae) családjába tartozó takarmánynövény, Magyarországon az egyik leggyakrabban vetett perje. Nagyon gyors csírázásának és fejlődésének köszönhetően hamar beborítja a talajt, ezért gyakran használják a talaj megkötésére is (erózió ellen). Az olaszperje rövid életű (2 éves), de ez idő alatt nagy mennyiségű takarmányt képes szolgáltatni. Csapadékos nyár végi vetés esetén már ősszel kaszálható, majd tavasszal két-háromszor, végül pedig ősszel még egyszer. Olaszperje (Lolium multiflorum)
A következő holnapokon lenne érdemes részletesebben érdeklődni: http://www.okorex.hu/index.php http://www.gk-szeged.hu/vetomag/napraforgo http://www.agromag.hu/hu/
Üdvözlöm! Ilyenkor általában - a telelés alatt - legyengül a növény, és megtámadják a tetvek, ami okozhatja ezt a jelenséget, illetve a víz-hiány is elképzelhető! A pajzstetű ismérve, hogy sárga színű és a friss hajtásokon tanyáznak. Amennyiben ezt tapasztalja, akkor ACTARA nevű szerrel kell permetezni és megöntözni a növényt, mivel ez egy felszívódó szer, a tetveket gyakorlatilag a növény "belülről" mérgezi!
Üdvözlöm! Egy korábbi cikkünkben minden kérdésére választ talál: Vermelés és tárolás