4906. Így néz ki Magyarország legszebb birtoka
A derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén.
A derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén.
Kié magyarország legnagyobb töke? Ki lesz az idei Tökkirály? Már úton vannak a hétvégi megmérettetésre magyarország legnagyobb kabakosai.
Elültették a mintegy három éve indult fővárosi fatelepítési program tízezredik és az országfásítási program első fáját pénteken a Margitszigeten. A fákat jelképesen Tarlós István főpolgármester és Nagy István agrárminiszter ültette el.
Az utazást a változatosság teszi élménnyé, ezért érdemes több helyet is meglátogatni egy-egy hosszabb üdülés során. A gyógyvizéről híressé vált Hévíz közkedvelt idegenforgalmi központ. A város közvetlen közelében is rengeteg csodálatos látnivaló várja az utazókat.
Az ősz beköszöntével szervezetünket és gyermekeink szervezetét még inkább fenyegetik a különféle megbetegedések. Mivel már egy egyszerű megfázás is kellemetlenné teszi a napjainkat, egyszerűbb, ha odafigyelünk a megelőzésre.
Üdvözlöm! A képen a talpas muhar vagy más néven vad fű látszik. A növény akkor jelenik meg, ha a talaj hőmérséklet megfelelően meleg (május közepe) majd folyamatosan magot érlel és a fagyok hatására elpusztul, Minél mélyebbre nyírja a gyepet annál mélyebben hozza kalászát, magja akár 30 - 40 év után is csíra képes. Kereskedelmi forgalomban nem kapható olyan egyszikű gyomirtó amivel a gyepből ki tudná szelektálni ezt a gyomot. Tanácsom azt, hogy ha kevés van belőle akkor kézi gyomlálással megoldhatja és vissza szoríthatja a növényt, de ezt évről évre meg kell ismételni. Ha nagy mennyiségben van jelen a növény a kertben akkor, totális gyomirtás után vesse újra a füvet. A vetésre a legmegfelelő időpont szeptember vége - október. Füvesítéssel és gyepkarbantartási kapcsolatban ajánlom figyelmébe ezt a blogot: http://fuvesites-gyepszonyeg.blogspot.hu/ Üdv Durucz Attila www.kertepito.com Újragyepesítés 7 lépésben - 1. rész
A kép alapján a ligeti levélmoly (más néven füge-levélmoly) lehet a tettes, amely az elmúlt években vált a hazai fügék első számú kártevőjévé. A mediterrán vidékeken komoly levél és terméskártevő. Ami a védekezést illeti: a termő füge hivatalosan nem permetezhető, mivel nincsen e célra a fügében engedélyezve semmilyen szer, így nem tudjuk mennyi lenne az élelmezés-egészségügyi várakozási idő! Marad tehát a fizikai védekezés: a lárvák észlelésekor azok mielőbbi összenyomása vagy a pókhálószerű szövedék letörlése. Egy méretes bokron ez persze sajnos kivitelezhetetlen. Ha dísznövényként kezeljük, akkor a lepkehernyók ellen ajánlott felszívódó szereket lehet bevetni ellene. Évente két nemzedéke fejlődik, áprilisban repülnek ki az áttelelt lepkék és helyezik el tojásaikat a leveleken. Májustól kezdve kelnek kis a lárvák, akik rágják a leveleket, majd a leveleken szőtt szövedékben bábozódnak be. A második generáció júliustól-októberig táplálkozik, majd télire búvóhelyet keres magának. http://www.edenkert.hu/gyumolcs/egzotikus-gyumolcsok/fugefa-fugedarazs/4718/
Kerti nebáncsvirág - Impatiens balsaminia Húsos szárú egynyári növény, virágai a levelek hónaljában egyesével vagy csoportokban nyílnak. Tokterméséhez, ha hozzáérünk pattanva nyílik, s szórja szét magjait. Gyorsan terjed, ezért egy idő után gyomosít. Napos-félárnyékos helyet szereti, közepes víz- és tápanyagigényű.
A levélen egy levélfoltosodást okozó gombabetegség látható, szerencsére nem a cseresznye legveszedelmesebb kórokozója, de ha a fa lombjának nagy részét megfertőzi, akkor érdemes ellene védekezni. Tavaszi lemosó permetezés ajánlott, illetve virágzáskor ugyis érdemes a monilia ellen is védekezni, akkor a kezelés ez ellen is hatásos lesz. A cseresznyefák metszése Hogyan védekezzünk vegyszermentesen a kukacmentes cseresznyéért?
Kedves Mészáros Marián! Sajnos koros termő/virágzó fák utólagos "ivartalanítása" nem megoldható úgy mint az állatoknál. Előfordulnak bizonyos fajoknál előre szelektált virág vagy termés nélküli fajták (pl Ginkgo stb), de ezeket már így lehet megvenni a kereskedésben, utólag ez nem megoldható feladat. Tudnivalók a nyírfáról Miben áll a nyárfák különlegessége? - 1. rész