4906. Így néz ki Magyarország legszebb birtoka
A derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén.
A derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén.
Kié magyarország legnagyobb töke? Ki lesz az idei Tökkirály? Már úton vannak a hétvégi megmérettetésre magyarország legnagyobb kabakosai.
Elültették a mintegy három éve indult fővárosi fatelepítési program tízezredik és az országfásítási program első fáját pénteken a Margitszigeten. A fákat jelképesen Tarlós István főpolgármester és Nagy István agrárminiszter ültette el.
Az utazást a változatosság teszi élménnyé, ezért érdemes több helyet is meglátogatni egy-egy hosszabb üdülés során. A gyógyvizéről híressé vált Hévíz közkedvelt idegenforgalmi központ. A város közvetlen közelében is rengeteg csodálatos látnivaló várja az utazókat.
Az ősz beköszöntével szervezetünket és gyermekeink szervezetét még inkább fenyegetik a különféle megbetegedések. Mivel már egy egyszerű megfázás is kellemetlenné teszi a napjainkat, egyszerűbb, ha odafigyelünk a megelőzésre.
Üdvözlöm! Megfázásnak tűnik. Tegye világos, melegebb helyre. Rendbe fog jönni, csak időre van szüksége. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Amerikai bivalykabóca kártételének tűnik. Tojásrakáskor a nőstény hosszanti hasítékokat készít és abba rakja tojásait, a fa pedig elkezdi beforrasztani a sebet, de közben vastagszik is az ág, ezért tud így kirepedni. Be fognak forradni a sebek, minden rendben lesz. Védekezés: A téli metszéskor le kell vágni a károsított ágakat, és meg kell semmisíteni őket. Május közepétől a kelő lárvák ellen lehet védekezni többek között a Flumite és Pirimor nevű rovarölőszerekkel. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves József! Egyelőre várjon. A növény ki fog hajtani azokon a rügyeken, amelyek életben maradtak. Ezt követően a hajtások fölött 1-2 centiméterrel vágja le az elhalt részeket. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Ágnes! Sajnos nem tudom, hogy hol talál oltóvesszőt. Érdemes volna ismerősöket megkérdezni, hogy van-e termő citromjuk és kérni róla vesszőt. Az oltás nem könnyű, magas szakértelmet kívánó művelet. Remek leírások, sőt videók foglalkoznak vele. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
A képen látható kínai kenderpálma a nitrogénhiány tüneteit mutatja, de szerencsére könnyen pótolható. A gazdaboltokban, kertészetekben számtalan folyékony és szilárd műtrágya megtalálható, célszerűen levéldísznövények számára összeállítottat kellene választani, amelyben nem csak NPK van, hanem mikroelem is. Természetesen a csomagoláson feltüntetett adagolást be kell tartani.