4916. A menopauza, azaz hétköznapi nevén, a változókor
A menopauzát a legjobban úgy lehet körülhatárolni, mint a menstruációs ciklus kimaradása utáni időszakot, ami az alacsony ösztrogénszinttel függ össze.
A menopauzát a legjobban úgy lehet körülhatárolni, mint a menstruációs ciklus kimaradása utáni időszakot, ami az alacsony ösztrogénszinttel függ össze.
A vírusos megbetegedések nemcsak a hidegben, hanem a melegebb időjárás idején is képesek megtámadni az emberi szervezetet. Tudta, hogy az olyan megfázásos tünetek, mint a nátha, torokfájás, köhögés, orrdugulás vagy a fülgyulladás 80%-a vírusos eredetű? Amikor az antibiotikumos kezelések hatástalanok, akkor jön képbe az immunrendszer erősítése.
Egy grillsütő mindenkinek mást jelent; a sütés élvezetét, a családdal töltött időt, a színes baráti összejövetelek és kerti partik lehetőségét. Nincs is jobb egy finom ételnél, egy pohár hozzáillő bornál és egy jókedvű társaságnál egy napsütötte őszi délutánon. Ám az idilli vágykép láttán talán benned is felötlött a kérdés: vajon milyen a jó grillsütő?
Az Amazonas vidékén folyó erdőirtás jelentősen növeli a térség hőmérsékletét, csökkenti páratartalmát és megváltoztatja a víz körforgását - mutatták ki amerikai kutatók az Ecohydrology című folyóiratban megjelent tanulmányukban.
Az édesburgonya tenyészideje 100-120 nap, szeptember közepétől-október vége között érdemes betakarítanunk az azévi termést.
Üdvözlöm! Nem gondolnám, hogy a trágya a probléma, mert a beültetés után szinte egyből jelentkezett volna a probléma, illetve a gyökérperzselésnél nem csak az alsó levelek sárgulnak. Elképzelhető, hogy csak az átültetés viselte meg, kell idő, hogy akklimatizálódjanak a növények az új környezethez. Sajnos más ötlet nem jut eszembe. Alulról öntözze kis vízadagokkal, a cserép tetején a föld időről időre kissé száradjon ki. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Igen, le kell törni az elnyílt virágokat. Tápoldatozza a töveket 2-3 hetente, hogy sok-sok évig virítsanak. A kirzantémokat érdemes minden tavasszal átültetni, a gyökerükről a földet lemorzsolni, és friss, új földbe helyezni őket. Felszedni a hagymákat május végén, június elején kell, amikor már visszahúzódtak a földbe. Nyáron hűvös, fényszegény helyen kell őket tárolni, majd szeptember közepén kiültetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Zsuzsa! Nem lesz probléma be fogják tölteni a talajtakaró funkciójukat. Figyelni kell majd őket és időközönként ritkítani, hogy ne nyomják el egymást, de egyébként remekül meg fognak férni egymás mellett. Igényeiket tekintve nincs nagy különbség köztük. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Remek választás lehet a selyemakác, a díszalmák, díszcseresznyék és mezei juhar. Mind jó tűrőképességű, nem érnek az égig és egyik sem allergizál. Ha az első 2-3 évben odafigyel rá, és öntözi a nagy nyári melegekben, akkor biztos az eredés. Legalább 50-60 cm mély ültetőgödröt javaslok, és a kitermelt földet keverje be 40-50 liter trágyával. Az ültetés után bőségesen be kell öntözni a fát, és nem árt kikarózni sem. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Krisztina! Több kérdést felvet a megtervezett kertrészlet.Mint például milyen széles lesz a kiemelt ágyás lépcsője. Javasolom,hogy először épüljön meg az ágyás és a napjárást addig is figyelje meg, hogy mettől meddig marad árnyékos, napos a terület minden évszakban.Ehhez igazítva érdemes növényeket válogatni amit egy szakember segítségével, de egy alapos növényismerettel rendelkező nővényárus is megtud tenni.Nem csak a növény fajtája a legfontosabb egy ültetés során, hanem a környezet is, a talaj amibe kerülnek.Molnár Gábor Éva kertészmérnök