4926. 3 kedvenc őszi dekorötlet
Csodás ötleteket kaphatunk egyes Facebook csoportok követésével: a Kézzel készített Ősz csoportban találtuk az alábbi 3 kedves őszi dekorötletet.
Csodás ötleteket kaphatunk egyes Facebook csoportok követésével: a Kézzel készített Ősz csoportban találtuk az alábbi 3 kedves őszi dekorötletet.
Az Európai Unió néhány éven belül vezeti be a tudományos kutatásban paradigmaváltást hozó „Living Lab” fogalmat, az on-farm hálózat létrehozásával azonban már 2012 óta hasonló alapgondolat mentén dolgozik az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet.
Szélsőséges időjárású hónapok állnak mögöttünk, ez a zöldségágyásokon látszott meg a leginkább. A gyümölcskárosítókkal sem tudtunk mindig elbánni, levéltetves és gombás évünk volt. Továbbra sem bírtunk a dió-fúróléggyel, a liszteskékkel és komolyan károsította az almatermésűeket az ázsiai márványospoloska. Zsigó György növényvédelmi felhívása 2019 szeptember végén.
TreeDependent – Fákkal felelősen program keretén belül őshonos gyümölcsfákat igényelhetnek oktatási intézmények, civil szervezetek, önkormányzatok és az alábbi szervezetek.
Itt az ősz, dübörög a gombaszezon. Bemutatjuk a legnépszerűbb ehető, mérgező, összetéveszthető gombákat képekkel is.
Üdvözlöm! A válasz terjedelme miatt ajánlanék figyelmébe egy linket, kérem olvassa el: http://netgarden.hu/index.php/haszonkert/38-az-alma-metszese Ez egy nagyon gyakorlatias dolog, ezért nehéz ezt "tankönyvből" megtanulni, de azt hiszem, ha betartja a leírtakat, akkor nem lehet nagy baj, illetve évek alatt belejön!
Üdvözlöm! Ezek a gyomírtó szerek kontakt típusú szerek, ami azt jelenti, hogy azt öli meg csak, ahová fújja! Nem kell kihagyni, csak óvatosan körbe fújni. A gyomírtást márciusban kezdje meg, és ahogy nő az "utánpótlás", akkor ismételje meg. Akár már most is elkezdheti. A Fozát, Gliphogan, Glialka jó választás! Ezek totális gyomírtó szerek. Az info@kertrendorseg.hu címre nyugodtan írjon, igyekszem válaszolni!
A jól kiválasztott, védett helyre való ültetéssel (pl. ház belső udvara, déli oldala) már megtettük az első, leghatékonyabb lépést. Amíg kicsi, a már javasolt tölgylombbal való laza (!) takarás hatékony, de nagyobb növénynél a takarás nehezen oldható meg. A kockázatot akkor vállaltuk, amikor megvettük kedvenc növényünket. Általános érvényű szabály, hogy olyan közeggel (pl. nád), ami alatt befülled, elrothad, nem kap fényt, nem javasoljuk a takarást. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Ájrin! Szerintem túlöntözés lehet, vagy valami fertőzés a talajban! Azt javaslom, hogy virágföldbe ültesse el úgy, hogy ne nyomkodja le nagyon a földet, hogy laza maradjon a talaj szerkezete és mérsékelten öntözze csak, szerintem így nem lesz baj.
Érdekes kérdés! Keresni kell egy másik jóval nehezebb cserepet,annak az aljába kell nagyobb nehéz kavicsokat tenni, majd ebbe belehelyezni a kérdéses cserepet. Így a növényes cserép a nehezebb oldalának fog dőlni de nem borul fel. A virágszárakat elvirágzás után visszavághatjuk úgy, hogy a növényen maradjon annyi virágszár amin látható legalább 3 szem.