491. Immunerősítő növények: kasvirág, homoktövis és a ginseng
Tudtad, hogy a kasvirág (Echinacea) legyőzi a téli nyavalyákat, a homoktövis pedig valóságos vitaminbomba? Ismerkedj meg a leghatékonyabb immunerősítőkkel!
Tudtad, hogy a kasvirág (Echinacea) legyőzi a téli nyavalyákat, a homoktövis pedig valóságos vitaminbomba? Ismerkedj meg a leghatékonyabb immunerősítőkkel!
A laskagomba nagybani ára 500 Ft körül ingadozott az elmúlt 3 évben. A tányérunkra 1000 Ft-ért kerül. Piaci árles a 2. héten.
Katona Ervin az Egyetemi Bonsai Club elnöke, szinte mindent tud az országban lévő törpefákról. Az édenkert.hu a keresletről és kínálatról érdeklődött.
Napjaink divatos témája a léböjt. A méregtelenítés manapság trendi dolog, az egynapostól a többhetes léböjtkúrákig sokféle recept, módszer kering a világhálón.
Bár a cékla ára jobban ingadozik, mégis versenybe szállhat a burgonyával. Céklát az asztalra! Piaci árles a 3. héten.
Köszönjük a javaslatot, ezen a héten keresse cikkünket az Édenkert honlap címoldalán a veremkészítés pontos leírásáról! Édenkertész
Kedves Vicky! Kérem, hogy küldjön a terméséről is ÉLES képeket, mert nagyon különleges!
A növény Pandanus, vagyis Csavarpálma. Csak idősebb, 3-4 éves növényt érdemes beszerezni, a fiatal példányok nagyon kényesek, sok párát és meleget kívánnak, amit lakásban nehezen adhatunk meg. A nagyobb növények 16-20 C fokos egyenletes meleg helyiségben bő öntözés mellett szépen fejlődnek lakásunkban. Nyáron is bent kell tartanunk, mert a szeles idő a párologtatást erősen fokozza. 2-3 évenként tavasszal ültesse át.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
A rézgálicos víz egy-kétszeri öntözéssel nem árt egyik növénynek sem, ha csak a normál töménységű, maximum 0,2 %-os, de nem ajánlom az egész évi használatát. Üdvözlettel Gentischer Gábor