4991. Ezek a legszebb adventi koszorúk, ajtódíszek képekkel
2023 adventi koszorúiban a natúr színek és a természetes anyagok dominálnak. Mutatjuk a legszebbeket!
2023 adventi koszorúiban a natúr színek és a természetes anyagok dominálnak. Mutatjuk a legszebbeket!
A vírusok az élővilág olyan parazitái (élősködői), amelyek növényekben, emberekben, állatokban és különböző mikroorganizmusokban többnyire súlyos megbetegedéseket idéznek elő. Mik a tünetei és hogyan védekezhetünk ellenük?
Az idei ősz és a december jóval enyhébb volt a megszokottnál, ám ideje felkészülni a betegségmegelőzésre és az enyhébb lefolyású meghűléses megbetegedések természetes gyógymódokkal és gyógynövényekkel orvoslására.
A sok csokoládé mellett megéri földimogyorót is csempésznünk a Mikulás zsákba, mivel igazi szuperélelmiszer. Mutatjuk gyógyhatásait!
Míg régen a piros és az arany számított tradicionális karácsonyi színnek, mára nincs olyan szín vagy stílus, amit ne lehetne bevetni egy ünnepi otthonban.
Jelenlétük a növények öntözésekor tűnik fel. A növény öntözésekor ugrándoznak a talajon. Növényeinkre nem káros. Szárazabb talajon maguktól kipusztulnak. A merítés is jó ellenük. A növényt cserepestől teljesen a víz alá (eső vagy desztillált víz! csapvíz nem jó! ) kell meríteni pár percre, így kimosódnak a földből. De a növény átültetésével is meg lehet szüntetni az inváziójukat. Az átültetésnél a gyökérlabdát is vízbe kell áztatni, hogy onnan is letisztuljanak.
Magról még nem próbáltam szamócát szaporítani, mivel vegetatív szaporítása - indáról - sokkal gyorsabb és biztonságosabb, de az ajánlások szerint magról történő ültetése március-április hónapban, 1 cm mélyre ajánlott. A magoncot ne hagyjuk kiszáradni, folyamatosan gyomtalanítsuk. Termés a 7-10 hónapban várható.
Kéthetente permetezni kell a tujákat kaptán, mankoceb, kresoxim-metil, miklobutanil vagy tribázikus rézszulfát hatóanyagú szerekkel. (A szerek beazonosíthatók a Neoland internetes lapról, vagy pedig az Engedélyezett növényvédőszerek című könyv alapján.) A beteg részek könnyen lepotyognak, érdemes lerázni és eltüzelni azokat, mielőtt fertőzési forrássá válnának. A legkíméletesebb eljárás a kézi leszedés, de több növénynél ez sok időt igényel, ezért cirokseprűvel óvatosan az ágak közé hatolva gyorsítható a munka. Kíméletes és a gyors módszer a nagy erejű vízsugárral való eltávolítás, amely során lehetőleg lefelé irányuló szögben kimosathatók a könnyen leváló, elpusztult részek.
Tisztelt Uram! Az MTD gyepszellőztetője egy nagyon hasznos, nagy teljesítményű kerti gép, a levelében nem írta, hogy mekkora felületen szeretné használni, de már 1000 nm felet én mindenféle képen javaslom, mert nagyon hatékony jó gép. Problémája nem hiszem, hogy lesz vele ha hobby célra használja, mert az MTD-ről érdemes tudni, hogy nem nagy üzemi professzionális gépeket gyárt, csak otthoni felhasználásra jók. Üdvözlettel: Durucz Attila Milyen a jó gyepszellőztető gép? Gyepszellőztetés, gyeptrágyázás tavasszal Mi legyen a kerti hulladékkal? Egy ágdaráló vagy komposztaprító sokat segíthet!
Én 1 méternél nagyobb növényt senkinek nem javasolok, hogy vásároljon, ugyanis egyrészt minél nagyobb a növény annál drágább, cserébe viszont annál rosszabbak a megmaradási esélyei. A fa és örökzöld az épülettől 3 méterre a cserje 2 méterre telepíthető, így ha nő is, nem okoz kárt az épületben és az öntözése is megoldható. (A smaragd tuja -ha sövényt szeretne belőle - például egymástól 80 cm-re ültetve gyönyörű sövénnyé növi majd ki magát.) Ha 1,5 méternél alacsonyabb sövény, bokor a telekhatártól 0,5 méter, épülettől 2,0 méterre ültethető Ha 1,5 méternél magasabb sövény, bokor és 4,0 méternél alacsonyabb fa a telekhatártól 2,0 méter, épülettől 3,0 méter