4991. Ezek a legszebb adventi koszorúk, ajtódíszek képekkel
2023 adventi koszorúiban a natúr színek és a természetes anyagok dominálnak. Mutatjuk a legszebbeket!
2023 adventi koszorúiban a natúr színek és a természetes anyagok dominálnak. Mutatjuk a legszebbeket!
A vírusok az élővilág olyan parazitái (élősködői), amelyek növényekben, emberekben, állatokban és különböző mikroorganizmusokban többnyire súlyos megbetegedéseket idéznek elő. Mik a tünetei és hogyan védekezhetünk ellenük?
Az idei ősz és a december jóval enyhébb volt a megszokottnál, ám ideje felkészülni a betegségmegelőzésre és az enyhébb lefolyású meghűléses megbetegedések természetes gyógymódokkal és gyógynövényekkel orvoslására.
A sok csokoládé mellett megéri földimogyorót is csempésznünk a Mikulás zsákba, mivel igazi szuperélelmiszer. Mutatjuk gyógyhatásait!
Míg régen a piros és az arany számított tradicionális karácsonyi színnek, mára nincs olyan szín vagy stílus, amit ne lehetne bevetni egy ünnepi otthonban.
Kedves Kis Virág! A tünetek alapján több károsító is lehet. Köztük a leggyakoribb a gyapjas pajzstetű, de lehet ezen kívül még vértetű is. Kérdés, hogy a gyapjas pamacsok összenyomása után vörös, sárga, vagy zöld váladék jelenik meg. Kezelési javaslat (bármelyik faj is károsít), a növény elhelyezkedésétől függően: - 1%-os káliszappanos oldattal lemosás vagy lemosás szerű permetezés (zárt térben is alkalmazható). A lemosás szivaccsal is történhet. Előnye a gyors hatás, és teljesen veszélytelen. A lemosás teljes felület kezeléssel történjen. - Bio-Sect -es lemosó permetezés. - Actara-rovarölő szeres beöntözés (csak szabadban vagy zárt termesztő berendezésben végezhető). Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Hogyan védekezzünk a pajzstetvek ellen?
Kedves Tamás! Nagyon bonyolult és nehéz kérdést tett fel, amit az oldal korlátai miatt nem tudok megválaszolni most! Nagyon sok kérdést vet fel: mikor legyen betakarítható, milyen talaj és tápanyag igények vannak, illetve kellenek, mennyire lehessen eltárolni, mennyire legyen ellenálló stb. Javaslom, hogy a http://burgonya.hu oldalon tájékozódjon, mert ez tényleg egy nagy lélegzetvételű téma, nem egyszerű. Az ajánlott bőtermő fajták, amiket javaslok: "Pannónia" (tenyészideje: 98 nap), " Cleopátra", "Katica", "Góliát".
Kedves Kajtár Antal! A cikkünkben szereplő Freeze-Pruf szert Magyarországon még nem forgalmazzák, legalábbis mi nem tudunk róla (ennek több oka is lehet). Ha esetleg van külföldön élő ismerőse, akkor kérdezze meg őket, hogy beszerezhető-e.
Kedves Ildikó! A képen egy viaszvirág (Hoya carnosa) látható. Az oldalon van egy jó cikk erről: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/viaszvirag-hoya-carnosa/532/
Kedves G. Judit! Érthető, hogy a Kalmia latifolia virágzó példányának látványa lenyűgözte. Elméletileg a mi éghajlatunkon megmarad, de kifejezetten savanyú talajt igényel, ennek hiányában nem érdemes kísérletezni vele. (Az ültetőgödör talajcseréje csak átmeneti megoldást jelent.) Az ország nyugati felén, botanikus kertekben, gyűjteményes kertekben lehet találkozni egy-egy példánnyal. Javaslom, hogy olyan kertészetekben -esetleg a FLORA HUNGARIA nagybani virágpiacon- érdeklődjön, amelyek rendszeresen importálnak növényeket, így talán sikerül beszerezni. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő