46. Híres padlizsánételek: vinete, muszaka és ratatouille
Három ország, három étel, egy közös tulajdonság: mindegyikben a tojásgyümölcs játssza a főszerepet.
Három ország, három étel, egy közös tulajdonság: mindegyikben a tojásgyümölcs játssza a főszerepet.
Minden kert más és más, hiszen az alkalmazott elemeknek azt az érzelmi, gondolati impressziót kell megjeleníteni, amit a hely szelleme ébreszt fel a helyszíni szemle folyamán.
A takácsatkával fertőzött levelek az erek között megsárgulnak. Súlyosabb fertőzés esetén a levelek teljesen elszáradnak. A levelek fonákán finom "pókháló" jelenik meg, amelyben a levélre tapadva apró peték vannak. Mit tehetünk ellenük?
Mit kezdhetünk pár darab napon szárított mézédes paradicsommal, kevéske liszttel és jófajta olívaolajjal? Kaldeneker György most jól megmutatja!
Nem jött el a vendég, túl sokat főztél az ünnepekre, vagy nem volt éhes a család? Pár tipp és ötlet, hogy mit is készíthetsz a megmaradt ünnepi finomságokból, alapanyagokból.
Kedves Rita, Élelmezés-egészségügyi várakozási idő Actara használatra esetén: * alma, körte 28 nap, * napraforgó 21 nap, * őszibarack, dohány, szőlő, cseresznye, meggy, szilva, kalászosok 14 nap, * paprika, paradicsom, uborka 3 nap, * brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé, burgonya, hagyma 7 nap de nyugodtan használhat bio növényvédő szert levéltetvek ellen és akkor nem kell aggódni, pl Biola.
paradicsom termesztéseÉlettényezők iránti igénye. Erősen fényigényes növény. Árnyékban satnya marad és nem köt. Hőigénye: 22 °C körüli hőmérsékleten fejlődik jól, tehát fokozottan melegigényes növényünk. Vízigénye: szárazon termeszthető. Talajigénye: minden művelhető talajon megterem. Tápanyagigénye ősszel 4-5 kg szerves trágya és 20-20 g kiegészítő foszfor- és káliumműtrágya négyzetméterenként. Üvegházi paradicsom termesztés: Fűtött üvegházban már februártól vethetünk, a hőmérséklet 21 C legyen. Amikor a növények már elég nagyok, ültessük 8 cm-es cserepekbe és 10-12 C-os házban neveljük őket tovább. A cserepeket a palánták növekedésének megfelelően fokozatosan rakjuk szét, hogy a növényeknek elég helyük legyen a fejlődéshez. Ezáltal erős, bokros töveket kapunk. Áprilisban ültessük őket 30 cm-es távolságban az üvegházban előkészített ágyakba vagy földkeverékkel töltött zsákokba. Dolgozzunk a talajba komposztot vagy istállótrágyát, és növényenként szórjunk ki egymaréknyi szaru-, vér- és csontlisztet. Néhány évenként érdemes megvizsgáltatni az üvegház földjét, hogy az intenzív trágyázás következtében nincs-e tápanyagtúltengés a talajban. Ha ez bekövetkezik, ültetés előtt két héttel árasszuk el az üvegház talaját vízzel, hogy a fölösleges ásványi anyagok kimosódjanak belőle. Ha csak bizonyos ásványi anyagokból van feleslegünk, akkor egy ideig csak olyan trágyákat használjunk, amelyek ezt az anyagot nem, vagy csak kis mennyiségben tartalmazzák.Ültetés után öntözzünk, azután hagyjuk a növényeket hogy maguk keressenek vizet, így fejlett gyökérzetet növesztenek. Egy hét elteltével újra öntözhetünk. Átlagosan azt mondhatjuk, hogy naponta egy liter vízre van szüksége egy paradicsomtőnek. Ez alól a szabály alól csak a koktélparadicsomok kivételek, mert nekik hetente 1,5 literre van szükségük. Ha ettől többet kapnak, vízízűvé válik a termésük.Virágzás alatt a növényeket naponta permetezzük vízzel, hogy elősegítsük a magas páratartalommal a termékenyülést. A hónaljhajtásokat és a sárguló leveleket azonnal távolítsuk el, de az érő termések fölötti leveleket sose szedjük le. Párásítsuk a levegőt naponta egyszer, és mozgassuk meg a karókat, hogy a virágpor a levegőbe kerüljön. Ha a növények elérik az üvegház tetejét, a hajtásvégeket távolítsuk el.A folyamatos növekedésű fajtákat, mint a Lugas F1, függőleges huzal mellett is nevelhetjük. A növények fölött kössünk egy hosszú zsinórt a tetőszerkezethez, majd a talajba készítsünk egy mélyedést, amit vízzel megtöltünk. Vegyük ki a palántát a cserépből és hurkoljuk a kötelet jó szorosan a gyökérlabda köré. Az előkészített lyukba helyezzük bele a palántát, majd jól nyomkodjuk bele. A gyökérlabda növésével rögzül a zsinór a talajban. A tövek köré előre elkészített csővázat is állíthatunk támasztékként. Ez utóbbinak előnye, hogy a szabad földön is használhatjuk, nem igényel tetőszerkezetet.
Üdvözlöm! Valószínüleg egy gomba betegség. Javaslom, hogy Ridomil nevű szerrel permetezze, hetente, összesn háromszor!
Üdvözlöm! Én sokszor használok Nonit-ot, de még nem tapasztaltam soha ilyet. Ez tulajdonképpen csak a szer tapadását segíti elő, mit a káli szappan pl. Nem lehet, hogy a tűző napon, nagy melegben permetezett, vagy esetleg a szer mértéke nem volt megfelelő? Az utólagos kár-enyhítés sajnos nem megoldható.
Üdvözlöm! Ez egy gomba betegség. Permetezze le Ridomil és Dithane keverékével. Ezeket gazdaboltban megvásárolható szabadforgalmú szerek. 10 liter vízbe tegye bele a két levél szert. A permetezést ismételje meg 10 nap múlva.