5106. Védett tavaszi virágok, melyekkel túráink során találkozhatunk
Veszélyeztetett, védett tavaszi virágaink gyönyörű fotókkal.
Veszélyeztetett, védett tavaszi virágaink gyönyörű fotókkal.
Mennyiségi fatelepítés helyett a minőségi munkára helyezné a hangsúlyt az újonnan kinevezett fővárosi főkertész, Bardóczi Sándor. Facebook oldalán érdekes információkhoz juthatunk munkájával kapcsolatban, jelen esetben a fővárosi faültetéssel és facserékkel kapcsolatban.
Saját felhasználásra napi 2 kg medvehagymát (vadfokhagymát) szedhetünk március vége és április eleje közötti gyűjtési szezonban az állami erdőkben.
Bemutatjuk a tavasszal gyűjthető ehető és kerülendő mérgező gombákat.
Március-áprilisban nyíló kedves és tömegesen virító vadvirágunk az ibolya, nyugodt szívvel készíthetünk belőle otthonra egy vidám asztaldíszt vagy kandírozhatjuk virágszirmait. Házilag is elkészíthető ibolyás ötleteket mutatunk.
Tisztelt Örsi Gábor! Az almafán úgy látom vértetű telepeket lehet látni. Ez elég veszélyes kártevő, A szívogatásukkal kóros szövetburjánzást okoznak az ágakon és a gyökereken is. Tápanyag szállítási zavar jön létre, ezért vannak dudorok a fás részeken. Súlyos esetben fapusztulást is okozhat. A telepeket metszéssel el kell távolítani. Nem tudom végez-e Ön növényvédelmet a fán? Ha nem, akkor célszerű tél végi lemosó permetezéssel (rügyfakadás előtt), metszéssel, majd tősarj eltávolítással kezdeni. Kéregsérüléseket kezelni kell. Tavasszal kontakt szerrel pl. Decis lehet védekezni, és fontos figyelni a fát, talál-e rajta újabb telepeket. Ha igen, Actara-t meg lehet próbálni ellene. A tuján nagyon sok tényező okozhat ilyen tüneteket, a fotó alapján nem lehet megállapítani. Ehhez pontos vizsgálat kell, és még úgy sem egyszerű a tuja esetében a kiváltó okot megtalálni. Sok mindentől függ: a tuja mérete, kora, ültetési helye, most lett-e ültetve, a terület kitettsége, kapott-e valamit ültetéskor, vagy utána bármikor stb. És csak utána jön kártevő, kórokozó vizsgálat, ami szintén nehéz az apró pikkelylevelek miatt. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Károly! Én a here helyett inkább fűmaggal vetném felül! A herével az a baj, hogy nehéz lesz kiírtani, előbb-utóbb átveszi az uralmat! A Presto sport fűmaggal javaslom a felül vetést, de ha here mellett dönt, akkor a bio mag is jó, amit a szellőztetés után elszórva vékonyan azért takarni kell, földdel, vagy komposzttal.
Sajnos ez mégiscsak gombás-baktériumos fertőzés, és tovább fog terjedni, viszont úgy látom csak az alsó leveleken van. Szerintem ezeken a leveleken nem állítható meg a terjedés. Javaslatom, hogy a fertőzött leveleket a rothadási folt mögött teljesen le kell vágni, majd ezt követően az egész növényt lepermetezni gombaölőszeres oldattal. Véleményem szerint a sok víz mellett jelenlévő alacsony hőmérséklet is okozhatta a bajt. A levágott leveleket nem kell sajnálni, ezt túléli, de ha rajta marad elviszi az egész növényt. A továbbiakban csak nyirkosan kell tartani a növényt, nem szabad annyira felszívatni és túlöntözni, mert ha éjszakára nem tud leszáradni, akkor sajna mindig ez lehet a vége olyan tartásmódnál, ahol nincs ventilátor. Kapcsolódó cikkeink: Hogyan tartsuk a Phalaenopsis orchideát? Orchideák: a pillekosbor
Üdvözlöm! A harmatfű telelésének kezdete tél eleje, ősz közepe. A telelést kb 2 hónapig valósítsuk meg, kissé hűvösebben, kb. 18-22 C-on. A telelés az egész éves fejlődésük elengedhetetlen szakasza.
Kedves Tamara! A javasolt növények: Cyperus diffusus - törpe vízipálma Coleus blumei - virágcsalán Billbergia nutans - bilbergia Philodendron andreanum - futó filodendron Platycerium bifurcatum - szarvasagancspáfrány Dracaena (sárkányfa) fajok