5106. Védett tavaszi virágok, melyekkel túráink során találkozhatunk
Veszélyeztetett, védett tavaszi virágaink gyönyörű fotókkal.
Veszélyeztetett, védett tavaszi virágaink gyönyörű fotókkal.
Mennyiségi fatelepítés helyett a minőségi munkára helyezné a hangsúlyt az újonnan kinevezett fővárosi főkertész, Bardóczi Sándor. Facebook oldalán érdekes információkhoz juthatunk munkájával kapcsolatban, jelen esetben a fővárosi faültetéssel és facserékkel kapcsolatban.
Saját felhasználásra napi 2 kg medvehagymát (vadfokhagymát) szedhetünk március vége és április eleje közötti gyűjtési szezonban az állami erdőkben.
Bemutatjuk a tavasszal gyűjthető ehető és kerülendő mérgező gombákat.
Március-áprilisban nyíló kedves és tömegesen virító vadvirágunk az ibolya, nyugodt szívvel készíthetünk belőle otthonra egy vidám asztaldíszt vagy kandírozhatjuk virágszirmait. Házilag is elkészíthető ibolyás ötleteket mutatunk.
Tisztelt Hölgyem/Uram! A tavasszal tapasztalat szerzés céllal paradicsomot ültettem cserepekben az erkélyre. az ajánlott tarsnövényeket tettem melléjük. Műtrágyát nem használok bio oldatokkal locsolom őket. Növényvédő szereket sem használok. A csatolmányban szereplő képeken jól látszik, hogy gyengén kötöttek a virágok, noha sok virágot hozták a paradicsom növények. Valamint sárgulnak / száradnak is a bimbók. Azt szeretném kérdezni, hogy mi az oka a fentieknek? Köszönettel: Csáki Attila
A paradicsom gyenge terméskötése mögött több tényező is állhat. Leggyakrabban a beporzás hiánya okozza ezt a problémát, különösen erkélyen vagy zárt helyen tartott növények esetében, ahol kevés a természetes beporzó rovar. Ezenkívül az időjárási körülmények – például túl magas hőmérséklet, száraz levegő vagy hirtelen hőingadozás – is akadályozhatják a virágok megtermékenyülését. A tápanyaghiány, különösen a kálium és a bór alacsony szintje szintén hozzájárulhat a gyenge terméskötéshez, még akkor is, ha bio módon történik a növények tápanyagellátása.