5106. Védett tavaszi virágok, melyekkel túráink során találkozhatunk
Veszélyeztetett, védett tavaszi virágaink gyönyörű fotókkal.
Veszélyeztetett, védett tavaszi virágaink gyönyörű fotókkal.
Mennyiségi fatelepítés helyett a minőségi munkára helyezné a hangsúlyt az újonnan kinevezett fővárosi főkertész, Bardóczi Sándor. Facebook oldalán érdekes információkhoz juthatunk munkájával kapcsolatban, jelen esetben a fővárosi faültetéssel és facserékkel kapcsolatban.
Saját felhasználásra napi 2 kg medvehagymát (vadfokhagymát) szedhetünk március vége és április eleje közötti gyűjtési szezonban az állami erdőkben.
Bemutatjuk a tavasszal gyűjthető ehető és kerülendő mérgező gombákat.
Március-áprilisban nyíló kedves és tömegesen virító vadvirágunk az ibolya, nyugodt szívvel készíthetünk belőle otthonra egy vidám asztaldíszt vagy kandírozhatjuk virágszirmait. Házilag is elkészíthető ibolyás ötleteket mutatunk.
A fenyű tűlevelei felhasználhatók pl. savanyú talajt kedvelő növények téli takarására. Komposztba is keverhető, de tudnunk kell, hogy lényegesen lassabban bomlik le, mint az egyéb lomblevelek, illetve, hogy a tűlevelek hatására savas pH-jú komposzt keletkezik, tehát csak a kimondottan savanyú talajt kedvelő növényeknél (Erica sp. Magnolia sp.) használható fel.
Spéci cserebogárűzőt sajnos nem ismerek, mellyel a cserebogarakat távol lehetne tartani a lakástól. Úgy gondolom, hogy az általános, lakásban használatos rovarirtók őket is elpusztítják.
Mivel nem tudom, hogy pontosan melyik fajra gondol, mikor ezt kérdzi, ezért összegyűjtöttem Önnek az oldalunkon található Ficus fajok leírását, ahol megtalálhatja a hozzájuk kapcsolódó ápolási útmutatót is.
Próbáljon Kerti címtárunk díszfaiskolásaitól árajánlatot kérni, hátha ők tartanak selyemakácot.
A legjobb helyen jár! Küldje al a növénye fotóját és megpróbálunk segíteni!