5506. Avokádómag csíráztatása házilag
Az avokádómagot házilag is nagyon egyszerű csíráztatni. Csupán három fogpiszkálóra és egy vízzel teli pohárra van szükségünk.
Az avokádómagot házilag is nagyon egyszerű csíráztatni. Csupán három fogpiszkálóra és egy vízzel teli pohárra van szükségünk.
Kibírják az ablakban, a elviselik a sötét folyosót, de még azt is túlélik, ha csak alkalomadtán kapnak vizet - összegyűjtöttünk három elpusztíthatlan szobanövényt.
Bizonyos kannabisz fajták termesztése itthon is legális, az ezzel kapcsolatos tudnivalókat cikkünkben foglaljuk össze. A legfontosabb, hogy a hatósági ellenőrzés során a termelőnek igazolnia kell az elvetett vetőmag eredetét és eredetiségét.
Krumpli helyett egyszerűen és könnyen készíthetünk diétás köretet főzőbanánból! Hoztunk egy szuper receptet!
A megfelelő csomagolóanyag a raktárban vagy a kamrában áldott kincs. Gyorsan kell valamit elküldeni? Ha ekkor van mihez nyúlni a munkahelyen vagy akár otthon, az rengeteg felesleges vesződségtől és aggodalomtól képes megszabadítani az ember lányát vagy fiát. Mert hát csomagolni eddig is kellett, most is kell, és mindig is kell majd. Nem mindegy tehát, mennyire hatékonyan és biztonságosan tudjuk a küldeményeket védeni és a célállomásra eljuttatni.
A papagájvirág nevelése nagy türelmet igényel (az új növényeknél 3-4 évet kell várni az első virágzásra), amellett nagy a helyigénye is. Télen hűvös és jól megvilágított helyen kell tartani. A fejlett növényt ne ültessük át, az évenkénti virágzáshoz fontos a kinőtt cserép. Egy ősz-tél eleji és egy tavasz-nyár eleji virágzási periódusra számíthatunk. A meghajolt szárak talán a nem kellő megvilágítás következménye. Amint 15 fok felé megy a kinti hőmérséklet, érdemes egy helyet keresni neki a szabadban, ahol minden oldalról kellő megvilágítás éri. Ez lenne számára az optimális a téli hónapokban is. A papagájvirág gondozása Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba?
Nem minden elvetett magból lesz kifejlett növény, és a magoncok sok esetben különbözőképpen fejlődnek. A csírázási százalék növényenként rendkívül változó, és a mag esetleges kezelésétől is függ. Ez természetes jelenség. Ha a magok nem természetes közegben csíráznak, ez az arány (pl. gombabetegségek, fényhiány, nem megfelelő hőmérséklet következtében) még magasabb. Jelen esetben ideálisabb lett volna a cserepek szabadban való tartása. Nem lehet pontosan megjósolni, hogy a magoncok hogy fognak fejlődni a továbbiakban. Javaslom, hogy a tavasz beköszöntével fokozatosan szoktassa friss levegőhöz és napsütéshez, vigyázva, hogy a nap ne égesse meg. Még több dió>>
Bár a képen nem látszik, de ha ilyen életerős sarjat hozott az orchidea, akkor nem kell lemondania az anyatőről sem. Egy átültetés és a tavasz remélhetőleg meghozza a javulást. A kis növényként még hagyja fejlődi néhány hétig, (ideális, ha 3-5 levélkével és néhány gyökérrel rendelkezik) majd a száron fejlődő sarjat távolítsa el a szárról, úgy hogy hagyunk rajta a szárból mindkét irányban 2-2 cm-t. A sarjak leválasztását éles, fertőtlenített eszközzel kell végezni, és nem szabad megfeledkezni a vágásfelületek faszénporral való kezeléséről sem. A leválasztott sarjakat ültesse orchidea ültetőközegbe, amely nagy arányban tartalmaz 1-2 cm-es fenyőkérget és kisebb arányban tőzeget, esetleg egy kis mohát. Ha nedves az ültetőközeg, ez elég is az orchideának, nem kell 1-2 hétig locsolnunk, ugyanis a száraz környezet erősíti a gyökérképződést. A páratartalom megőrzése végett érdemes fóliaborítást tennünk a növény köré. Sok sikert! Légbujtás lépésről-lépésre Orchideák a lakásban? Megmondjuk, hogyan!
Kedves Éva! A cserjék áttelepítése most márciusban ideális. Javasolt nagy ültetőgödörről, trágyáról és alapos beiszapolásról gondoskodni. A cserjéket minél nagyobb földlabdával érdemes kiszedni, hogy a hajszálgyökerekből minél több megmaradjon, illetve sértetlen maradjon. Ez segíti majd átültetés után a gyorsabb begyökerezést. Ennek érdekében az első hetekben száraz idő esetén gondoskodni kell a víz utánpótlásról is! Üdvözlettel, a Stipa szakértője
Tisztelt Bátory Tünde! A leírt helyre a borostyán, a lilaakác és a trombita folyondár fajtái alkalmasak lehetnek. A ládát nem kell hungarocellel kibélelni inkább kívülről kell télen takarni a ládát és a növényt. Ha lehet akkor nagyobb virágládába ültessük a növényeket pl 35*40*150cm. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs Pergolára, virágrácsra vagy kerítésre futtatható növények A lilaakác (Wisteria sinensis) gondozása Gonosz kúszók, avagy a trombitafolyondár fogságában