5541. Hogyan alakult a weboldalak látogatottsága 2020-ban?
Az internet az elmúlt évben számos olyan problémára megoldást kínált, amelyek a pandémiával összefüggésben felmerültek.
Az internet az elmúlt évben számos olyan problémára megoldást kínált, amelyek a pandémiával összefüggésben felmerültek.
Az elmúlt évben a világ fordult egy hatalmasat. Ma már olyan mindennapi szokások képezik életünk részét, amelyekről talán soha nem gondoltuk volna. Az, hogy nem indulunk el maszk nélkül otthonról legalább olyan magától értetődő lett, mint a biztonságos vásárlási szokások előnyben részesítése. Nem véletlen, hogy az online rendelés és ügyintézés minden korábbinál nagyobb népszerűségnek örvend. A webáruházak és a webes platformokon jelen levő cégek kétségkívül a nyertesei az egész helyzetnek.
Rengeteg érv szól amellett, hogy a téli vitamin szükségletünket elsősorban kivivel pótoljuk. Már egy darab arany, vagy zöld kivi fedezi a napi C-vitamin szükségletünk többszörösét, ezen kívül jót tesz a légzésnek, vérkeringésnek, emésztésnek és a szemünk egészségének is.
Valentin-nap és nőnap előtt a kertészeteket, a virágboltokat, sőt még a szuper-és hipermarketek polcait is elárasztja a sok színben pompázó primula, vagy más néven kankalin. Mutatjuk, mire kell figyelni, hogy sokáig szép maradjon!
Az Európai Vegyianyag Ügynökség (ECHA) rendelete nyomán megváltozott a metaldehid hatóanyag európai uniós toxikológiai besorolása, emiatt szigorítanak több csigaölő szer használatán.
Kedves Boglárka! Meg kéne nézni, hogy van-e valami élősködő a levelek fonákján, esetleg a földjének felső rétegén mozognak-e apró élősködők? Ha nem, akkor általános tápoldatot lehet adni neki, és valószínűleg át kéne már ültetni egy nagyobb cserépbe. Mellékeltem a cikket, ami az ültetésről szól. Édenkertész
A 2.-3. évben már terem. Bármilyen talajon megél. Nem kell trágyázni, tápoldatozni! Ha idősebb a növény, ritkítani kell, ezzel serkenthetjük a növekedését. Teljesen télálló! Szereti a félárnyékot. Szaporítása dugványról, vagy magvetéssel történik. Gyümölcsei augusztus- szeptember körül érnek be. Inkább aszalva ajánlott a fogyasztása. Fantasztikus mennyiségű vitamint tartalmaz. A leveleit mossa le szappanos vízzel.
Valoszínűleg az ősz miatt. A világos helyet szereti, de a tűző napsütéstől védeni kell. Szobahőmérsékleten kitűnően érzi magát, jól fejlődik. Tűri a száraz levegőt is, de melegben növelni kell a helyiség páratartalmát. A lombját gyakran kell vízzel permetezni. Nem viseli el viszont a hideget. 12 C fok alatt levelei megbarnulnak. A növényt 2-3 évenként tavasszal (március-április) ültessük át tőzeg és lombföld egyenlő arányú keverékébe. Az átültetés főleg akkor aktuális, ha a gyökerek teljesen átszőtték a talajt. A növény kis edényben érzi legjobban magát. Gyökerei a szoros helyet kedvelik. Óvatosan öntözze. A földje mindig legyen nedves. Víz azonban ne álljon rajta. A növekedési időszakban kéthetente tápoldatozza. Télen kevés vizet kapjon, annyit, hogy a földje ne száradjon ki.
A Kancsóka meghálálja a szakszerű gondoskodást és nőni fog, ha: A lakásban megfelelő a hőmérséklet és páratartalom.Egy florárium, kiszuperált terrárium vagy akvárium kiváló erre. Táptalajnak használjunk Novobalt tőzegmohát, ezt a bomlása miatt 2-3 évente cserélni kell. Adjunk egy kis vizet az egyes kancsókba, mert szállítás és ültetés közben az emésztőnedvek kifolynak, ami gyakran a kancsók elszáradásához vezet. A vízzel feltöltés segít ezen. Természetes folyamat, hogy a levelek és kancsók idővel elhalnak, ezeket érdemes levágni. Csak tiszta esővizet, desztillált vizet vagy forralt és lehűtött vizet használjunk az öntözéshez, soha se csapvizet. A növény földje mindig legyen nedves, nem szabad, hogy két öntözés között kiszáradjon. Öntözzük alaposan, de tápoldatozni nem szükséges, esetleg minimális mennyiséget használhatunk, mert lelassítja a kancsó képződést. A legjobban bevált 10%-nyi (az emésztőnedvhez képest) vízzel higított főtt tojás sárgája fecskendezése a kancsókba.
A yukka törzsét nyugodtan félbevághatja, ahol levágja, ott nem kell kezelni, csak szárazon tartani különben penészedik,vagy rothad. Amit levág törzsdarabot és majd el akarja ültetni, azt 1-2 napig hagyni kell száradni, utána jöhet a vízbe állítás, de tavasszal-nyáron egyből ültethető a földbe is, hamar gyökeret ereszt. Azért jobb vízbe tenni, mert ott látható, amikor meggyökeresedik. Ha hosszú a levágott törzs, akkor több db-ra is vágható gond nélkül. Elültetés után kb. 3 hétig nem jó tápoldatozni, de áprilistól októberig hetente öntözni javasolt tápoldatos vízzel, télen pedig 2 hetente.