5541. Hogyan alakult a weboldalak látogatottsága 2020-ban?
Az internet az elmúlt évben számos olyan problémára megoldást kínált, amelyek a pandémiával összefüggésben felmerültek.
Az internet az elmúlt évben számos olyan problémára megoldást kínált, amelyek a pandémiával összefüggésben felmerültek.
Az elmúlt évben a világ fordult egy hatalmasat. Ma már olyan mindennapi szokások képezik életünk részét, amelyekről talán soha nem gondoltuk volna. Az, hogy nem indulunk el maszk nélkül otthonról legalább olyan magától értetődő lett, mint a biztonságos vásárlási szokások előnyben részesítése. Nem véletlen, hogy az online rendelés és ügyintézés minden korábbinál nagyobb népszerűségnek örvend. A webáruházak és a webes platformokon jelen levő cégek kétségkívül a nyertesei az egész helyzetnek.
Rengeteg érv szól amellett, hogy a téli vitamin szükségletünket elsősorban kivivel pótoljuk. Már egy darab arany, vagy zöld kivi fedezi a napi C-vitamin szükségletünk többszörösét, ezen kívül jót tesz a légzésnek, vérkeringésnek, emésztésnek és a szemünk egészségének is.
Valentin-nap és nőnap előtt a kertészeteket, a virágboltokat, sőt még a szuper-és hipermarketek polcait is elárasztja a sok színben pompázó primula, vagy más néven kankalin. Mutatjuk, mire kell figyelni, hogy sokáig szép maradjon!
Az Európai Vegyianyag Ügynökség (ECHA) rendelete nyomán megváltozott a metaldehid hatóanyag európai uniós toxikológiai besorolása, emiatt szigorítanak több csigaölő szer használatán.
Kedves Józsi! Ez valami gombás betegség lehet, ilyen tüneteknél a védekezés már szinte lehetetlen. Laza szerkezetű talajba ültesse át, használjon lazitásnak perlitet. Szellős helyre állítsa és tényleg épp hogy csak kapjon vizet. Főleg magról vetett növényeknél ez sajnos előfordul.
A növényt sajnos takácsatka támadás érte, innen a pókháló. Szaporodásuknak a meleg, száraz levegő kedvez. Megtelepednek a leveleken, a száron, és addig szívogatják a növényt, míg az el nem szárad. Permetezd le a beteg részeket vízzel, mert az atkák nem bírják a páradús környezetet, azonnal elpusztulnak. Ha ez sem segít, akkor atkaölő szert kell bevetni ellenük. Kapható a virágboltokban és a nagyobb áruházak kertészeti részlegén. A korallvirág gondozásához mellékeltem egyik cikkünket.
Tisztelt Levél író! Mivel a borostyán egy élősködő növény ezért ajánlom a fenyők érdekében, hogy szedje le a róluk, mert teljesen elfogják pusztítani a növényt Üdvözlettel Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
Az elvirágzás után a fiatal hajtásokat vissza kell vágni. Amilyen formára szeretné a növényt, úgy vágja vissza a hajtásait.
A totális gyomirtó szerek közül mindegyiket lehet használni, amúgy a flakonon rá van írva, hogy lehet egy erdészeti gyomirtásban használni. De ha nem akarja vegyszerekkel szennyezni környezetét akkor javaslom a kapálást!