5541. Hogyan alakult a weboldalak látogatottsága 2020-ban?
Az internet az elmúlt évben számos olyan problémára megoldást kínált, amelyek a pandémiával összefüggésben felmerültek.
Az internet az elmúlt évben számos olyan problémára megoldást kínált, amelyek a pandémiával összefüggésben felmerültek.
Az elmúlt évben a világ fordult egy hatalmasat. Ma már olyan mindennapi szokások képezik életünk részét, amelyekről talán soha nem gondoltuk volna. Az, hogy nem indulunk el maszk nélkül otthonról legalább olyan magától értetődő lett, mint a biztonságos vásárlási szokások előnyben részesítése. Nem véletlen, hogy az online rendelés és ügyintézés minden korábbinál nagyobb népszerűségnek örvend. A webáruházak és a webes platformokon jelen levő cégek kétségkívül a nyertesei az egész helyzetnek.
Rengeteg érv szól amellett, hogy a téli vitamin szükségletünket elsősorban kivivel pótoljuk. Már egy darab arany, vagy zöld kivi fedezi a napi C-vitamin szükségletünk többszörösét, ezen kívül jót tesz a légzésnek, vérkeringésnek, emésztésnek és a szemünk egészségének is.
Valentin-nap és nőnap előtt a kertészeteket, a virágboltokat, sőt még a szuper-és hipermarketek polcait is elárasztja a sok színben pompázó primula, vagy más néven kankalin. Mutatjuk, mire kell figyelni, hogy sokáig szép maradjon!
Az Európai Vegyianyag Ügynökség (ECHA) rendelete nyomán megváltozott a metaldehid hatóanyag európai uniós toxikológiai besorolása, emiatt szigorítanak több csigaölő szer használatán.
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.