5576. Fűtés télen: ezért nem szabad eltüzelni a bútorlapot
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Egy igazán gyerekbarát kert jóval több annál, hogy van a kertben trambulin, felfújható medence és hinta.. Összegyűjtöttünk 5 tippet, amitől a kertünk igazi gyerekparadicsom lehet.
Ősszel is, de különösen tavasszal jól észrevehető a föld felületén lévő szürkés, filcszerű réteg, amely kezdetben csak körülöleli, de az idő előrehaladtával már fojtogatja is a füvet. Ez a réteg a fűnyírás után a talajon hagyott fűmaradványokból, elhalt növényrészekből áll, mely szép lassan meggátolja a fejlődő füvek lélegzését, tápanyaghoz jutását.
Folyamatos stressz és rohanás jellemzi az átlagember mindennapjait, amiből remek kiszakadási lehetőséget nyújt a görög nyaralás busszal. A busszal való nyaralásnak, különösen a hosszabb lélegzetvételű, külföldi kiruccanásnak megvan a maga bája, viszont tagadhatatlan, hogy lelkileg fel kell készülni az akár napokig is tartó út kihívásaira.
Az ékszerről elsősorban azok a tárgyak jutnak eszünkbe, amit magunkon hordunk. Ennél azonban több, hiszen nem csak szépséget és eleganciát sugároz, hanem többletinformációt hordoznak magában. Hogy az ékszerbe zárt titkainkat megosztjuk valakivel, vagy lelkünk mélyén őrizzük, mindenkinek a saját belátására van bízva.
Az elhalt pajzstetvek vázai egy idő után lepotyognak a fáról. Ha érintésre könnyen leperegnek, akkor valószínű sikeres volt a permetezés. Ha a környéken nincs kecskerágó és rendszeresen védekezik a pajzstetű ellen természetesen van esély a sikerre, de rendszeres odafigyelést igényel. A pajzstetvek ellen mindig több lépcsőben kell védekeznünk: fontos a tél végi olajos lemosó permetezés, majd rajzáskor kitinszintézis gátló szerekkel, illetve a fent említett cikkben leírt szerekkel lehet ellenük védekezni.
Az ön képe mellé próbáltam keresni egy hasonlót, ha ilyet látott a Londoni kertben akkor az Araucaria araucana - Araukária vagy Csilei fenyő. Dél-Amerikából származik, kimondottan igényes fenyőféle. Magja a helyiek egyik eledele volt. Egyike a máig élő "őskövületeinknek". A Kertészeti Egyetem Budai Arborétumában is ültettek egy példányát, de ott sem bírta sokáig, de a Fővárosi Állatkertben él két példánya.
Ez egy kolumbia származású dísznövény, a neve csodás peremvirág (Kohleria amabilis). Szép virágain kívül érdekessége, hogy a téli hónapokban a növény föld feletti része elpusztuk. Ekkor a cserepet hűvösre kell helyezni, s hogy ne száradjon ki a teljesen, talaját ritkán locsolni is kell. Tavasszal kell új cserépbe és friss földbe ültetni. Napfényes helyet és a mérsékelt öntözést kedveli.
Metszést legjobb kora tavasszal, a növény életfunkcióinak megindulása után kezdeni. Ilyenkor gyorsab beheged a növényen ejtett seb és az előző éves beteg gallyak, elfagyott ágak jól láthatók, könnyen el tudjuk távolítani. Természetesen az 1-2 éves fiatal fácskák a koronakialakítás fázisában a metszés nagyobb szakértelmet igényel, de ekkor sem okozhatja a növények pusztulását.<p> Bővebben olvashat a metszésről alábbi cikkeinkben:
A szamócát több fajta gombás betegség is megtámadja, melyek a levélen foltosodást, a termésen rohadást idézhetnek elő. Egészségesebb példányokból érdemes lenne áttelepíteni egy adagot a kert másik felébe és tavasztól permeteszni. <p> Bővebben a szamócáról és betegségeiről az alábbi cikkekben olvashat: