5761. Indul a 2021-es levendula szüret! Levendula szedd magad 2021
Ha imádjuk a levendula illatát az ízét, és nincsen levendulabokrunk, akkor szedjünk magunknak levendulát 2021-ben is. Országos lista!
Ha imádjuk a levendula illatát az ízét, és nincsen levendulabokrunk, akkor szedjünk magunknak levendulát 2021-ben is. Országos lista!
2023-ban elmondhatjuk, lassan drágább egy borsó-vagy zöldbabfőzelék, mint a rántott hús. Friss piaci árak!
Egyre szélesebb körű és drasztikusabb kihívásokkal kell szembenézniük a kis/házikerteseknek: lassan felcserélődő évszakok, kiszámíthatatlan időjárási szélsőségek/aszály, vagy özönvízszerű esők, kultúráink hideg tavaszok okozta fenológiai késése, május legvégi fagyok mind-mind a küszöbön álló éghajlati változásokat jelzik, globális felmelegedést előrevetítve. Sok mindent nem tudunk kivédeni, de egy-egy jól megválasztott szerszámon-mely egyéni döntésünk- akár munkánk eredményének java is függhet.
Kedvező időjárás esetén július közepén kerülhet a magyar dinnye a piacokra - nyilatkozta a Magyar Dinnyetermesztők Egyesülete elnöke csütörtökön az MTI-nek.
Minden értékesítőn ott a nyomáskényszer, hogy a napi kvótát teljesítse, azaz eladja a meghatározott mennyiségű terméket, vagyis megszerezze a minimum bevételt. Amikor ez nincs meg, az egy rossz nap, amikor megvan, az az átlagos (nyilván az átlag felettire törekszik mindenki).
A műtrágyákon található Ntrogén-Foszfor-Kálium (NPK) arányszámok, a műtrágyában található makroelemek egymáshoz viszonyított arányát jelölik, tehát nem azt, hogy 1 négyzetméterre hágy g tápanyag kiszórása javasolt. Ez azért fontos, mert levélzöldségek ill. levéldísznövények esetén alapvető tápanyag a nitrogén; addig a virágzó növényeknél a foszfor és a kálium mennyisége a fontos. Érdemes tehát olyan összetett műtrágyát vásárolni, amely már eleve össze van állítva a növény igényeinek megfelelően.
A laza, humuszban gazdag és mindig kissé nedves talajt kedvelik a kállák. Napos fekvésben sokat párologtatnak, ezért gyakran kell öntöznünk. A pangó vizet nem kedvelik, a megvastagodott gyökerek könnyedén elrothadhatnak. A vizen kívül - vegetációs időszakban - hetenkénti( virágos növények számára kifejlesztett általános) tápoldatozást is igényel.
A gumó elültetése után 1(-2) héttel ki kell hogy hajtson, további kb. 1 hónap a szárnövekedés időszaka, aminek végében ott lapul a virágbimbó. Elnyílás után a virágszárat vágjuk vissza, ápoljuk rendzseresen, nyáron, ha lehet állítsuk a szabdba. Ősszel csökkentsük az öntözését, hagyjuk hogy a levelek elszáradjanak. Ekkor vegyük ki a földből a gumót, néhány hétig pihentessük, majd novembertől ismét elültethető és virágoztatható.<p>A hibiszkusz számára az a legoptimálisabb, ha egész télen 12-14 fok körüli világos helyiségben telelhet, de a 8-10 fok sem túl hideg számára.
Köszönöm szerkesztőségünk Nevében!
Valószínű, hogy a virágboltban hűvösebb volt és emellett magasabb a páratartalom, mint a meleg szobában, ezért inkább gyakoribb locsolást javasolnék. Kezdetnek érdemes egy vízfűrdőd adni a kókadó növénynek: kb fél órára egy lavor vízbe kéne állítani a növény, ami alatt fel tudja szívni magát vízzel, majd hagyni, hogy a felesleges víz kicsöpögjön, s utána visszaállítani a tálcájára. Ha úgy találja, hogy földje kiszáradt, újra lehet locsolni.