5871. Őszi füvesítés: hogyan készítsük elő?
Sokan esnek abba a hibába, hogy úgy vélik a füvesítés a terep elegyengetésével és a magok kiszórásával indul, holott ez egyáltalán nem így van. A sikeres füvesítés SOKKAL korábban kezdődik.
Sokan esnek abba a hibába, hogy úgy vélik a füvesítés a terep elegyengetésével és a magok kiszórásával indul, holott ez egyáltalán nem így van. A sikeres füvesítés SOKKAL korábban kezdődik.
A gazdaság sikerességéhez elengedhetetlen a minőségi takarmányozást és az állat megfelelő higiéniai és egészségügyi ellátása. Alapos odafigyeléssel virágzó és nyereséges gazdaságnak lehetünk tulajdonosai. Mutatjuk, miért jók a huminsavak!
A fénymásoló bérlés ideális megoldás lehet, ha most indul a vállalkozásunk és nem szeretnénk jelentős tőkét fordítani az eszközparkunk felszerelésére. Egy komoly gépnek bizony borsos ára is lehet, így ha nem vagyunk benne biztosak, hogy kihasználnánk az általa nyújtott előnyöket, akkor szintén elgondolkodhatunk a bérlésen. De milyen más lehetőségünk lehet, ha nem szeretnénk egyszerre nagyobb összeget kiadni egy ilyen eszköz beszerzésére? Ezt a kérdést nézzük meg egy kicsit közelebbről.
Vállalkozóként nagyon fontos, hogy folyamatosan jelen legyünk az online felületeken és aktívan kommunikáljunk magunkról. Többféle tartalomtípus létezik, mind közül az egyik legkedveltebb a blog. Ez lehet a weboldalunk része, de nyithatunk egy teljesen új oldalt vagy igénybe vehetjük valamelyik bloggyűjtő weblapot, ahol bármikor feltölthetjük a saját bejegyzéseinket. Bármilyen megoldást is választunk, kár lenne kihagyni egy ütős blog nyújtotta előnyöket.
A járólap lerakása fontos és szakértelmet igénylő mozzanata minden lakásfelújításnak vagy építkezésnek. Hiába választjuk ki a legszebb járólapot, ha utána bármilyen egyenletlenség marad a talajban, mit sem ér az egész. A kivitelezést minden esetben érdemes szakemberre bíznunk, azonban a tervezésből mi is kivehetjük a részünket. Ehhez pedig hasznos lehet, mi is tisztában vagyunk a járólap lerakásának lépéseivel. Ezeket tekintjük át röviden.
Tudósok szerint a tél sokkal hidegebb lesz és több lesz a hó és a csapadék is. Ha eddig nem kellet megvédeni a fákat és növényeket a hidegtől, mostantól érdemes kellő figyelmet fordítani az időjárásra, gondoljunk csak az októberi hirtelen fagyokra. Ha biztonságban szeretnénk tudni kedvenceinket odakint a hidegben, érdemes a fa töve köré némi falevélből, szalmából vagy marhatrágyából egy kis halmot építeni, amely a gyökereket védi meg a fagyoktól. Bizony volt olyan kert tulajdonos, akinek tavaly a kivi növénye fagyott ki a kertben. Nagyobb barkácsáruházakban kapható vékony olcsóbb faanyag ezekből akár egy kis faládát is építhetünk a dézsa köré, amelyet szalmával kell kitömni így biztos, hogy télen nem fagy el a gyökér.
Semmi gond, ez a pálma léggyökere. Nem kell levágni. Ha már megnőtt, vissza lehet vágni belőle, ha zavaró, de szüksége van rá a növénynek.
Ez a foltos száradás lehet baktérium és vírus okozta betegség is. Gyengébb lombot megtámadó betegségek megjelenésekor is első lépésben a lehullott, és fertőzött leveleket kell megsemmisíteni. Amennyiben permetezésre is szükség van, inkább a tél végi, kora tavaszi időpontot ajánlom. Rézkénnel végzett lemosó permetezés egyaránt jó a belső- (foltosodást okozó) és a külső- (lisztharmat) élősködésű gomba- és a baktériumos betegségek ellen. A rózsalonc a kimondottan jó kerti viszonyokat kedveli. Ilyen helyen sokáig él és jól regenerálódik, még idősebb korában is tűri az átültetést. Száraz helyen viszont hamar elvénül.A növekedési esély fenntartása érdekében elvirágzás után minden évben tőből vágjuk ki halvány , idős águkat. A kiritkult, öreg növényeket tavasszal erősen vissza kell metszeni.
A képen egy viharvirág, vagy cseppecskevirág látható (Osteospermum).A talaj nagyon fontos számára: meleg, napos helyet biztosítson neki, tápanyagban gazdag, jó vízgazdálkodású talajt igényel. Ha nem jó a talaj Önnél, akkor tőzeg és komposztált marhatrágya 1:1 arányú keverékét ajánlom ültetésre, a gödör aljára legalább 20-30 cm vastagságban eltaerítve.Ezek a növények nagyon szép törpecserje jellegű növények. Vannak közöttük egynyári és évelő is. Van olyan évelő faj, ami fegyérzékeny, ezeket teleltetni kell. Azt javaslom, hogy mindenképpen teleltesse, akkor nem lehet baj! A túl sok vizet nem szereti, viszont a tápanyagot rendszeresen adagolni kell neki. Az árnyékot nem szereti, tartósabb ideig a virágai kisebbek lesznek, el is pusztulhat árnyékban. Ha sok az eső, akkor érzékenyek a szürkepenészre, ez a leveleken látszik, azonnal védekezni kell, Vegesol nevű szerrel, de számos szer jó még ezen kívül.
Scotts Gyomirtós gyepműtrágya, Gyom Stop, Keroland. Új készítmény a Bofix Garden kiválóan irtja.