5991. Közel 1200 éves az óriás afrikai fa, amibe Livingstone belekarcolta a nevét
Körülbelül 1200 éves az a zimbabwei baobab fa, amelynek törzsébe a híres kutató, Sir Livingstone is belekarcolta a nevét még 1885-ben.
Körülbelül 1200 éves az a zimbabwei baobab fa, amelynek törzsébe a híres kutató, Sir Livingstone is belekarcolta a nevét még 1885-ben.
Hamarosan itt az advent, ezért érdemes beszerezni az adventi koszorúhoz szükséges alapanyagokat. Mutatunk néhány, könnyen elkészíthető ötletet!
Jellemző, hogy az idő hűvösre fordultával kezdünk el gondolkodni azon, hogy jó lenne javítani az otthonunk energetikai jellemzőin. Amikor elkezdünk fűteni, akkor szinte azonnal felmerül, hogy hogyan lehetne csökkenteni a számláinkat, habár a jól szigetelt otthon nem csak a fűtési szezonban hasznos, hanem a nyári kánikulában is, hiszen a kinti forróságtól ugyanúgy védi otthonunkat, ahogy a kinti hűvössel szemben is védelmet nyújt.
A láthatósági munkaruházat azt a célt szolgálja, hogy mindenféle látási viszonyok és időjárási körülmények között a munkavállaló látható legyen. Ezért bizonyos munkakörökben, amely esetében nem biztosítottak a megfelelő látási viszonyok, a munkáltatónak kell gondoskodni a láthatósági ruházatról ugyanúgy, mint a védőruházatról, bár a kettő nem ugyanaz.
A legnagyobb veszteséget 247 millió egyeddel a házi veréb szenvedte el, melyet a sárga billegető követ 97 millióval, a seregély 75 millióval és a mezei pacsirta 68 millióval – mutatta ki a brit Királyi Madárvédelmi Egyesület (RSPB), a BirdLife International nemzetközi madárvédelmi szervezet és a Cseh Madártani Egyesület kutatóiból álló munkacsoport, az Európai Unió területén előforduló 445 madárfaj közül 378 adatainak vizsgálata alapján.
Az elhalt pajzstetvek vázai egy idő után lepotyognak a fáról. Ha érintésre könnyen leperegnek, akkor valószínű sikeres volt a permetezés. Ha a környéken nincs kecskerágó és rendszeresen védekezik a pajzstetű ellen természetesen van esély a sikerre, de rendszeres odafigyelést igényel. A pajzstetvek ellen mindig több lépcsőben kell védekeznünk: fontos a tél végi olajos lemosó permetezés, majd rajzáskor kitinszintézis gátló szerekkel, illetve a fent említett cikkben leírt szerekkel lehet ellenük védekezni.
Az ön képe mellé próbáltam keresni egy hasonlót, ha ilyet látott a Londoni kertben akkor az Araucaria araucana - Araukária vagy Csilei fenyő. Dél-Amerikából származik, kimondottan igényes fenyőféle. Magja a helyiek egyik eledele volt. Egyike a máig élő "őskövületeinknek". A Kertészeti Egyetem Budai Arborétumában is ültettek egy példányát, de ott sem bírta sokáig, de a Fővárosi Állatkertben él két példánya.
Ez egy kolumbia származású dísznövény, a neve csodás peremvirág (Kohleria amabilis). Szép virágain kívül érdekessége, hogy a téli hónapokban a növény föld feletti része elpusztuk. Ekkor a cserepet hűvösre kell helyezni, s hogy ne száradjon ki a teljesen, talaját ritkán locsolni is kell. Tavasszal kell új cserépbe és friss földbe ültetni. Napfényes helyet és a mérsékelt öntözést kedveli.
Metszést legjobb kora tavasszal, a növény életfunkcióinak megindulása után kezdeni. Ilyenkor gyorsab beheged a növényen ejtett seb és az előző éves beteg gallyak, elfagyott ágak jól láthatók, könnyen el tudjuk távolítani. Természetesen az 1-2 éves fiatal fácskák a koronakialakítás fázisában a metszés nagyobb szakértelmet igényel, de ekkor sem okozhatja a növények pusztulását.<p> Bővebben olvashat a metszésről alábbi cikkeinkben:
A szamócát több fajta gombás betegség is megtámadja, melyek a levélen foltosodást, a termésen rohadást idézhetnek elő. Egészségesebb példányokból érdemes lenne áttelepíteni egy adagot a kert másik felébe és tavasztól permeteszni. <p> Bővebben a szamócáról és betegségeiről az alábbi cikkekben olvashat: