6006. Itt a lista! Ez a 3 legjobb köhögéscsillapító gyógytea
A megfázás tüneteit otthon is lehet csillapítani. Mutatjuk a legjobb házilag is elkészíthető köhögéscsillapító, hurutoldó gyógyteákat.
A megfázás tüneteit otthon is lehet csillapítani. Mutatjuk a legjobb házilag is elkészíthető köhögéscsillapító, hurutoldó gyógyteákat.
Régen ha az őszi-téli hónapokban valaki el kezdett köhögni, nagyanyáink hagymateát főztek, hogy feloldják a nyákot és enyhítsék a megfázás tüneteit.
Az interneten rengeteg rutinötlettel találkozhatunk, és talán pont emiatt nehéz kiszűrni, melyik lesz az igazán nekünk való. Azonban az igazság az, hogy csak te tudod elsődlegesen megmondani, mi a tökéletes reggeli rituálé számodra, hiszen te ismered legjobban önmagadat és a szokásaidat. Ez nem azt jelenti, hogy ne is olvass tovább - mi pont arra bíztatunk téged, hogy ne egy fix menüként tekints a javaslatokra, hanem inkább mint egy svédasztalra: válogasd ki belőle azt, ami igazán tetszik, és valóban a te rutinod lehet! (Kép forrása:shutterstock)
Megtalálni a főbb szempontjaidnak megfelelő laptopot, ráadásul a rendelkezésedre álló keretösszegen belül, nem is olyan egyszerű feladat. A kiválasztásnál elsődleges, hogy meg tudd határozni a célt, mire is szeretnéd használni a gépet.
Sokféleképpen cicomázhatjuk a karácsonyi dekorációkat. A lakás, vagy a ház belsejét, külsejét felöltöztetve, a berendezési tárgyakat fényfüzérekkel felékesítve, minden talp alatti helyet kidekorálva is várhatjuk az ünnepi hangulat betoppanását. De ha az, alapjáraton nem születik meg a szívünkben, akkor a külsőségek ezen mit sem segíthetnek. Viszont az egyszerűen nagyszerű elv követésével olyan természetes ünnepi légkört teremthetünk, ami garantáltan senkit sem hagy érintetlenül.
Az északi fekvésű szoba ablakába javasolnám az afrikai ibolyát. A hűvös szobában a begónia, a ciklámen, a filodendron, az indás kőtörőfű, a szobaarália, a kankalin, a keserűlevélke, a kutyatej, a mirtusz, a papucsvirág, a selyemmályva kedveli. Napos helyre tehet: krotont, golgotavirágot, gyapotcserjét, rhododendront, kaktuszokat, virágcsalánt, gumólábfát, szobakomlót, szemérmes mimózát.
A kerti gyepet legjobban rendszeres nyírással, megfontolt öntözéssel lehet gyommentesen tartani. A nyírást az egyszikű fűfélék jobban bírják, mint a kétszikűek (a gyepben többnyire gyomok). Ráadásul a füvek szárazságtűrőbbek is. Ha mégis gyomirtásra lenne szükség, akkor kétszikűek elleni gyomirtó szert javaslunk. A Roundup és a Glialka nevű szer néhány nap alatt kifejti hatását és le is bomlik. Elvileg nem is árt a kutyának. Ezért elegendő biztonság, ha a gyomirtás után egy napig nem engedjük a kutyát a fűben játszani.
A tuja növény minden része mérgező az emberre, de ez nem jelenti azt, hogy komposzt készítésére ne lehetne felhasználni. A kertben is le lehet szórni, de inkább egy komposztálóbán, más kerti és konyhai hulladékkal együtt érdemes összevegyítve érlelni, majd ezután szétszórni.
Örökzöld növény, magassága 140 - 250 cm. Virágai május végétől nyílnak. Savanyú talajt igényel. A félárnyékos hely megfelelő számára. Az öntözést meghálálja, de ne legyen a talaja pangóvizes.<br>Az alábbi cikkben még több információt olvashat róla.
A keserűlevélke a világos, szellős helyet szereti, de a tűző naptól védeni kell. Tartsa nedvesen a talaját. Időnként permetezze a le vízzel, ha a virágok száradását tapasztalja. Kéthetente tápoldatozza nyáron. Kártevők kevésbé károsítják.