6006. Itt a lista! Ez a 3 legjobb köhögéscsillapító gyógytea
A megfázás tüneteit otthon is lehet csillapítani. Mutatjuk a legjobb házilag is elkészíthető köhögéscsillapító, hurutoldó gyógyteákat.
A megfázás tüneteit otthon is lehet csillapítani. Mutatjuk a legjobb házilag is elkészíthető köhögéscsillapító, hurutoldó gyógyteákat.
Régen ha az őszi-téli hónapokban valaki el kezdett köhögni, nagyanyáink hagymateát főztek, hogy feloldják a nyákot és enyhítsék a megfázás tüneteit.
Az interneten rengeteg rutinötlettel találkozhatunk, és talán pont emiatt nehéz kiszűrni, melyik lesz az igazán nekünk való. Azonban az igazság az, hogy csak te tudod elsődlegesen megmondani, mi a tökéletes reggeli rituálé számodra, hiszen te ismered legjobban önmagadat és a szokásaidat. Ez nem azt jelenti, hogy ne is olvass tovább - mi pont arra bíztatunk téged, hogy ne egy fix menüként tekints a javaslatokra, hanem inkább mint egy svédasztalra: válogasd ki belőle azt, ami igazán tetszik, és valóban a te rutinod lehet! (Kép forrása:shutterstock)
Megtalálni a főbb szempontjaidnak megfelelő laptopot, ráadásul a rendelkezésedre álló keretösszegen belül, nem is olyan egyszerű feladat. A kiválasztásnál elsődleges, hogy meg tudd határozni a célt, mire is szeretnéd használni a gépet.
Sokféleképpen cicomázhatjuk a karácsonyi dekorációkat. A lakás, vagy a ház belsejét, külsejét felöltöztetve, a berendezési tárgyakat fényfüzérekkel felékesítve, minden talp alatti helyet kidekorálva is várhatjuk az ünnepi hangulat betoppanását. De ha az, alapjáraton nem születik meg a szívünkben, akkor a külsőségek ezen mit sem segíthetnek. Viszont az egyszerűen nagyszerű elv követésével olyan természetes ünnepi légkört teremthetünk, ami garantáltan senkit sem hagy érintetlenül.
Az ananászt nem kell tűző napra tenni, de fontos, hogy világos legyen a szobában vagy erkélyen. Miután elültette az ananászüstököt 2-3 hét alatt kigyökeresedik, majd lombot nevel, s csak ezután lehet rábirni a terméshozásra.
A szúbogarak legszívesebben a legyengült fákat támadja meg. Ha már berágott a fába a vegyszeres védekezés hatástalan. Sajnos a károsított fát ki kell vágni és el kell égetni. Vgyszeres védekezést abban az esetben végezhetünk, mielőtt a szú berágna a kéregbe. Folyamatosan figyelnünk kell a szú rajzását (kétszer egy évben, május-júniusban és augusztus-szeptemberben) és többszöri célzott rovarölőszeres permetezést alkalmazni.
A cserszömörce (Cotinus coggygria) a szélsőségesen száraz körülményeket is elviseli, természetes populációi meszes, dolomitos kopárokon fordulnak elő. Nyirkosabb és kötöttebb talajon gyökerei könnyen megbetegszenek. <p>A vörös levelű változata kevésbé tűri a szárazságot.<p> Kötött, mészben szegény talajon káliumhiány fordulhat elő, ami okozhatja a levelek barnulását. Ilyen területeken mésztrágyázásra lehet szükség.
A porcsinrózsa (Portulaca grandiflora) ellenálló egynyári növényünk, meleg, száraz helyen is szinte gondozás nélkül megél. Tavasszal kell elvetni magját, elvirágzás után, magjait szétszórva saját maga biztosítja fennmaradását.
Ez a probléma egy egyszerű gyökérvizsgálattal megállapítható, a gyökerek a túl sok víz hatására bebarnulnak, felpuhulnak. Ilyen esetben távolítsuk el a beteg gyökérrészeket, ültessük át a növényt laza szerkezetű földkeverékbe. <p>Bövebben olvashat az öntözés fortélyairól alábbi cikkünkben: