6021. Ezt tedd, hogy a cicád ne rágcsálja a többi szobanövényt!
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha nem ragaszkodunk a hagyományos fenyőhöz, akkor karácsonyfát bármiből készíthetünk: létrából, deszkákból vagy éppenséggel pampafűből.
Eléggé komplex feladatnak tűnik így elsőre, pedig nincs benne semmi fura: ha szeretnél társra lelni, először meg kell találnod azt az oldalt, ahol valóban sikeres lehet a keresésed.
Mi a különbség a gránit és a gránithatású térkő között? Az anyaga. De számít ez? Ha a végeredmény tartós és látványos, talán kevésbé fontos szempont, hogy miből is készült. Érdemes tehát minden lehetséges megoldást figyelembe venni térkövezéskor.
A gyerekek már kiskorukban is izgatottan várják, hogy végre kerékpározhassanak. Ugyan a futóbicikli jó megoldás lehet erre, azonban egyáltalán nem alkalmas a nagyobb távokra. Cikkünkben körbejárjuk annak témáját, hogy miért jó már egészen kiskorban bringán szállítani a gyerekeket, és megnézzük, milyen lehetséges alternatívákban lehet gondolkodni ehhez.
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.