661. Naponta 3x3 az egészségért, avagy a napi betevő gyümölcs-zöldség
Lehet egyáltalán ösztönözni a friss zöldségek és gyümölcsök fogyasztását? A FruitVeb, az AMC és a Spar megpróbálja.
Lehet egyáltalán ösztönözni a friss zöldségek és gyümölcsök fogyasztását? A FruitVeb, az AMC és a Spar megpróbálja.
A páfrányok többsége erdőkben vagy más árnyékos helyeken él. Nedves talaj, magas páratartalom és szélárnyékos hely szükséges ahhoz, hogy egészségesen növekedhessenek.
Végéhez közeledik a június közepén meghirdetett Az Én Kertem 2008 fotópályázat. Igen nagy volt az érdeklődés, 1420 fénykép érkezett a versenyre. Itt az idő a közönségdíjas alkotás kiválasztására. Szavazz, neked melyik tetszik a legjobban!
1400-2400 Ft között mozog a dióbél ára a nagybanin és a fogyasztói piacokon, további drágulás nem várható. Piaci árles október elején.
Manapság, az egyre gyorsuló városi élettempó mellett egy kert lassan felbecsülhetetlen érték. Egy kis telken kertet kialakítani azonban nem egyszerű feladat. Hisz "ahány ház, annyi kert". De vannak nagyon jó ötletek, amelyeket érdemes megfontolni a kertünk tervezésénél.
Szederatka okoz ilyen tüneteket, a károsított résztermések nem színesednek. Már nem lehet ellene védekezni, mert a mikroszkopikus atkákat a résztermések között nem éri el a permetezés, és a szerek várakozási ideje is hosszabb. Hatékonyan csak atkaölő szerrel lehet ellene küzdeni, jövő évben, virágzás kezdetekor, 10-12 naponta. Üdvözlettel: Növényorvos
A fűszerillatú kasszia levél sárgulása, levélhullása tápanyag- illetve talajproblémákra vezethető vissza. Mindenesetre egy talajcsere megoldhatja a fenti problémát. A tüneteket nyomelemhiány is okozhatta, amire legfeljebb lombtrágyázás adhat megoldást (talaj só tartalmát nem növeli tovább). Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az életbogyó cserje félárnyékba való, nem szereti a tűző napfényt. Szerintem tápanyag hiány lehet a fejlődés megállás oka. Javaslom, hogy szerves- vagy műtrágyával pótolja az esetlegesen hiányzó elemeket!
Üdvözlöm! Sok oka lehet, elképzelhető, hogy tápanyag hiánya van, adjon neki általános tápoldatot hetente. A talaj szerkezetet is lehet, hogy javítani kell, esetleg tőzeggel a gyökér körül dúsítsa fel. Illetve azt javaslom, hogy Champion nevű gomba és baktérium ölő szerrel permetezze le. Remélem, hogy látatlanban sikerül segítenem.
Kedves Marylou! Az első képen egy flamingóvirág (Anturhinum), a másodikon szerintem egy Bromélia és a harmadikon egy viaszvirág (Hoya) látható. Igen eléggé harc edzettek, ez látható! Mellékelek egy linket, azon mindegyik rajta van: http://banhill.hu/lilomama/flowers.html