6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
A mellékelt cikkben talál tippeket egy nagyon mutatós kis kert kialakításához! Sok sikert! Édenkertész
A locsolást szintén ne vigyük túlzásba a Dracénánál , mert a törzsben halmozódik fel a nedvesség. De a hőmérséklet is okozhat gondot. A túlfűtött 20-25 fokos meleg hatására a levelek hullani kezdenek. Érdemes ilyenkor egy kevésbé meleg és fűtőt szobába átszállítani.
A pomeló valószínűleg a maláj vidéken keletkezett, ma főleg Indiában és Dél-Kínában, de más trópusi területeken is termelik. Terméseinek átmérője elérheti a 20cm-t, vagy még annál is több. ehet oltani. Az oltás megfelelő ideje tél vége, tavasz eleje. Az alany és a nemeshajtás közel egyforma méretű legyen. Az alanyt a szemmel (rüggyel) ellentétes oldalon 3 cm hosszúságban srégen megvágja. A nemes hajtáson, amely 3-4 szemet is tartalmaz hasonló vágást ejt. A nemeshajtás leveleit egészen a levélnyélig csipkedje vissza. Az alanyt és a nemest a vágás mentén helyezze össze, és kötözze meg. Az oltás környékét és a felső vágási felületet kenje be oltóviasszal, a kiszáradás elkerülésére és a kórokozók elleni védelemre. Fontos: a nemes hajtásnak a ceruza vastagnak, elágazásoktól mentesnek kell lennie. Csak az oltás előtt célszerű lemetszeni az anyanövényről. Az elkészült oltványt világos helyen, talajhőmérsékleten, vagy magas páratartalom mellett nevelje. Ha már 10 cm-tr meghaladó hajtást hoz, akkor át kell ültetni nagyobb cserépbe, és tápanyagdús földbe. Sok sikert!
A magvakat április közepétől szabad földbe helyre vethetjük (fészkenként 3-4 magot), ebben az esetben az első év folyamán nem várhatunk termést. Kelés után, 2-3 leveles korban egyeljük ki, hogy fészkenként csak egy növény maradjon. Teleltetése: Fagyérzékenysége miatt az articsókát takarni kell. A fagyok előtt fokozatosan, több részletben kupacoljuk fel 25-30 cm magasan földdel, majd a földet elszáradt levelekkel, növényi részekkel takarjuk. Az átteleltetés másik módja az, hogy az egész tövet földlabdával együtt kiemeljük és pincében, homok között elvermeljük. Tavasszal a fagyok elmúltával bontsuk ki, tisztítsuk meg az elszáradt részektől és ültessük el.
Ha a növény levelein nem tapasztal semmi elváltozást, foltokat, kártevőket, pókhálót, és a földjén sincs semmi, akkor egészen biztosan nincs nagy baj. Zuhanyoztassa le, tápoldatozza, és esetleg ha talál rajta kártevőt, akkor a lemosásszerű permetezés az eredményes Vektafid R vagy Vektafid S oldatával. A lemosást két hét múlva meg kell ismételni.