691. Legszebb hazai kertfotók - Eredményhirdetés
Izgalmas verseny végéhez értünk. A zsűri első válogatása után bekerült 107 legjobb képből kerültek ki a győztesek. Lássuk kik nyerték a díjakat?
Izgalmas verseny végéhez értünk. A zsűri első válogatása után bekerült 107 legjobb képből kerültek ki a győztesek. Lássuk kik nyerték a díjakat?
Itt az ideje készülődni: Lépésről-lépésre megismerhetjük a citruskoszorú készítésének fortélyait.
Minden évben gondot okoznak a felügyelet nélkül hagyott adventi koszorúk és karácsonyfák. Elrettentésül 2 videó segítségével bemutatjuk, hogy milyen gyorsan kap lángra a kiszáradt fenyő.
Nesze neked muffin, süsd meg magad! Ötletes ajándékkal lepheted meg a sütni és főzni szerető ismerőseid, ha üvegbe zárt sütemény-hozzávalókat raksz a fenyőfa alá. Ajándékmustra következik!
A narancsos vodkalikőr kiváló saját készítésű ajándék, amivel meglepheted szeretteidet akár most, karácsonyra. Még van idő, hogy nekiláss az elkészítésének. Egyszerű és különleges csemege!
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola