7016. Ezt a zöldséget ha most elveteted, utána kiirtani se tudod
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Minden alkalom, amikor az ajándékozás szóba kerül, nagyon sok kérdés fogalmazódhat meg bennünk. Többek között az is, hogy mi legyen a meglepetés. Egyrészt azért, mert olyan dolgot szeretnénk adni, ami egyszerre értékes, hasznos, és biztosan örülni fog neki az ünnepelt. Másrészt azért is, hogy tényleg egy örök emléket adhassunk.
Az őszi kerti munkáknál ne feledkezzünk meg a bogyós gyümölcsökről, például a málna, a ribizli, az egres, és a szeder is meghálálja a törődést, metszésük fontos a növények egészsége és terméshozama miatt is. Az őszi metszéssel a növényt előkészítjük a következő évre, eltávolítjuk a beteg vagy elhalt ágakat, és segítjük a friss hajtások növekedését.
A Green Team új évadának 2. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk Kosztka Ernő gyümölcsösébe látogat, ahol kitanulhatjuk a gyümölcsfák metszésének csínját-bínját. Az itt elsajátítottokat Miki pilisi kertjében kamatoztatja a két műsorvezető.
A virágok kertünk szépségét emelik, és a virághagymák különösen népszerűek azok körében, akik hosszú távon szeretnék élvezni az évelő növények látványát. A virághagymák változatosságának köszönhetően minden évszakra találhatunk megfelelő növényeket, így egész évben biztosíthatjuk a színes virágzást a kertben. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb virághagymákat, és melyek a legnépszerűbbek? Ez a cikk segít eligazodni a virághagymák világában, hogy kertünk mindig virágzó legyen.
A lótetű ellen a Lótetű Arvalin hatásos, szinte minden gazdaboltban kapható.
A tünetek moníliás megbetegedésre utalnak. Ez a kórokozó azonban virág- és hajtáspusztulást is okoz, amely kajszin és a meggyen igen gyakori. Az alábbi oldalon bővebben olvashat róla:
A fiatal levelek természettől fogva összefüggő lemezűek, tagolatlanok. Idősebb kori levelek esetében a fényhiány, a hideg levegő, a víz- és a tápanyaghiány lehet az ok. A magas növényeknél általában azért fordul elő, mert a víz és a tápanyag nem jut el a felső levelekhez. A léggyökereket a földbe kell nyomni vagy nedves támasztékra kell kötözni.
A szobapáfrány kényes növény, szinte napi odafigyelést igényel, ezért semmiképpen nem ajánlanám kezdő kertészeknek. A fenti állapotba került növényt szinte már lehetetlen megmenteni, de ne adjuk fel próbálkozás nélkül! <p> Az elszáradt leveleket el kell távolítani, mivel azok már nem zöldülnek ki többé. Az átültetéshez tőzeges, "A" típusú virágföldet kell használni. Az átültetés során ne rázza le a gyökerekről a régi földet, hanem azzal együtt helyezze az új cserépbe. <p> A föld túlöntözését és kiszáradását is egyaránt kerülni kell. Mivel páraigényes növény (hiszen a trópusokról származik), ezért a lakás levegőjétől függően naponta-kétnaponta spriccelni kell vízzel a leveleit. A téli hónapokban kéthetente, nyáron hetente tápoldatozza szobai levéldísznövényeknek való tápoldattal. <p> A növénnyel kapcsolatos további általános leírást a lenti linken lehet elolvasni.
A fenti leírás alapján a kérdezőnek a meggy alany-részének sarjhajtásaival kell megküzdenie. A sarjhajtásokkal sajnos csak a metszőolló tud elbánni. Ha végleges (drasztikus) megoldást szeretne, akkor nem elég kivágnia a fát, hanem gyökerestől kell kiszednie ahhoz, hogy megállítsa a sarjképződést.