7016. Ezt a zöldséget ha most elveteted, utána kiirtani se tudod
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Minden alkalom, amikor az ajándékozás szóba kerül, nagyon sok kérdés fogalmazódhat meg bennünk. Többek között az is, hogy mi legyen a meglepetés. Egyrészt azért, mert olyan dolgot szeretnénk adni, ami egyszerre értékes, hasznos, és biztosan örülni fog neki az ünnepelt. Másrészt azért is, hogy tényleg egy örök emléket adhassunk.
Az őszi kerti munkáknál ne feledkezzünk meg a bogyós gyümölcsökről, például a málna, a ribizli, az egres, és a szeder is meghálálja a törődést, metszésük fontos a növények egészsége és terméshozama miatt is. Az őszi metszéssel a növényt előkészítjük a következő évre, eltávolítjuk a beteg vagy elhalt ágakat, és segítjük a friss hajtások növekedését.
A Green Team új évadának 2. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk Kosztka Ernő gyümölcsösébe látogat, ahol kitanulhatjuk a gyümölcsfák metszésének csínját-bínját. Az itt elsajátítottokat Miki pilisi kertjében kamatoztatja a két műsorvezető.
A virágok kertünk szépségét emelik, és a virághagymák különösen népszerűek azok körében, akik hosszú távon szeretnék élvezni az évelő növények látványát. A virághagymák változatosságának köszönhetően minden évszakra találhatunk megfelelő növényeket, így egész évben biztosíthatjuk a színes virágzást a kertben. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb virághagymákat, és melyek a legnépszerűbbek? Ez a cikk segít eligazodni a virághagymák világában, hogy kertünk mindig virágzó legyen.
Ha nem látott élősködőt a növényen, a levélhullás a nem megfelelő környezeti feltételekre utal, hideg vagy sötét helyre kerülhetett a növény, ami okozhat ilyen tünetet. <p> Hogyan segíthet ezen? Helyezze növényét napos, huzatmentes és meleg helyre. Nyáron hetente télen két vagy három hetente érdemes tápoldatozni.
Élettani okok hatására és gombabetegség is kiválthatja a tuják pikkelyleveleinek barnulását. A kórokozók főleg a kalciummal és magnéziummal nem megfelelően ellátott növényeket támadja meg. Ha megbizonyosodtunk, hogy kórokokozó hatására történik a levélhullás a beteg hajtásokat el kell távolítani, majd permetezni szükséges. Erről szól alábbi cikkünk:
Annak oka, hogy a leander levelei lehullnak lehet egyrészt az is, ha túl kevés vizet kap, másrészt pedig, ha túlöntözi. Ilyenkor bőségesen kell öntözni, de a pangó vizet nem szereti. <p>Próbáljon meg gondoskodni a hibiszkusz számára kedvező feltételekről. A hibiszkusz a világos, meleg, de szellős helyet kedveli. A leanderhez hasonlóan nyáron bőségesen kell ezt is öntözni, de a pangó vizet a hibiszkusz sem szereti.
A virágok elnyílása után, ha nem engedte, hogy a magházak kifejlődjenek, akkor az gyakorlatilag elegendő, mert így nem használ el feleslegesen tápanyagokat a növény. Elvirágzás után a tulipán levelei fokozatosan elhervadnak, elsárgulnak, megbarnulnak, vagyis a növény behúzódik. A hagymákat legfeljebb három évig szabad egy helyben hagyni. Ezután viszont már fel kell szedni őket.
Vesse el a magot egy cserépbe tél végén. 4 fokon 6 hét elteltével indul meg a csírázás. Ezután ültesse ki a végső helyére olyan gyorsan, ahogy csak lehet. Az első két télen védeni kell. A fenyőnek gyér gyökérzete van, ezért érdemes minél előbb az állandó helyére ültetni, hogy jobban fejlődjön. A 30 és 90cm-es növényeket ki lehet ültetni.<p>Szinte minden talajtípuson (kivéve lápos ingoványon) jól fejlődik, ha az jó vízáteresztő. A begyökeresedett növények jobban viselik a szárazságot. Napos fekvésű helyre telepítse.