7016. Ezt a zöldséget ha most elveteted, utána kiirtani se tudod
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Minden alkalom, amikor az ajándékozás szóba kerül, nagyon sok kérdés fogalmazódhat meg bennünk. Többek között az is, hogy mi legyen a meglepetés. Egyrészt azért, mert olyan dolgot szeretnénk adni, ami egyszerre értékes, hasznos, és biztosan örülni fog neki az ünnepelt. Másrészt azért is, hogy tényleg egy örök emléket adhassunk.
Az őszi kerti munkáknál ne feledkezzünk meg a bogyós gyümölcsökről, például a málna, a ribizli, az egres, és a szeder is meghálálja a törődést, metszésük fontos a növények egészsége és terméshozama miatt is. Az őszi metszéssel a növényt előkészítjük a következő évre, eltávolítjuk a beteg vagy elhalt ágakat, és segítjük a friss hajtások növekedését.
A Green Team új évadának 2. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk Kosztka Ernő gyümölcsösébe látogat, ahol kitanulhatjuk a gyümölcsfák metszésének csínját-bínját. Az itt elsajátítottokat Miki pilisi kertjében kamatoztatja a két műsorvezető.
A virágok kertünk szépségét emelik, és a virághagymák különösen népszerűek azok körében, akik hosszú távon szeretnék élvezni az évelő növények látványát. A virághagymák változatosságának köszönhetően minden évszakra találhatunk megfelelő növényeket, így egész évben biztosíthatjuk a színes virágzást a kertben. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb virághagymákat, és melyek a legnépszerűbbek? Ez a cikk segít eligazodni a virághagymák világában, hogy kertünk mindig virágzó legyen.
Kedves Érdeklődő! Érdemes megszárítani a meggy szárát fogysztás előtt. Szárítás után fogysztható, csak a szép zöldet szedje, ne a barnát. A meggy terméskocsánya káliumsókat, nyálkaoldó anyagot, szívműködést serkentő anyagot tartalmaz. Főleg vesekőbetegségben, húgyhólyaghurutban, vesemedence gyulladásban javasolt.Készíthetünk belőle vizelethajtó teát:
A Rhododendron Cunningham s White 1,5-2 m magasra megnövő, árnyékkedvelő örökzöld növény. Levelei bőrszerűek, elliptikusak, tölcséres, fehér virágait május-júniusban bontja. És bár örökzöld, nem szereti a magyar kemény telet. Két télálló Rhododendron fajta van: Rh. catawbiense, Rh. kaempferi. Ezeket nyugodtan kint lehet tartani, de a Cunningham s White-ot be kell vinni. A növényt egy nagyobb dézsába, vagy virágtartóba ültessük, így télen védett helyre tudjuk vinni. A Rhododendron legfontosabb igénye a megfelelő virágföld. Ne tegyük a növényt kerti földbe, vagy általános virágföldbe, mert rögtön kipusztul. Csak speciális savanyú virágföldbe, vagy Rhododendron földbe ültessük el a növényt. Ezt ma már minden nagyobb kertészetben beszerezhetjük. Ha egy virágtartóba vagy dézsába szeretnénk elültetni a növényt, akkor is ilyen földbe ültessük el a frissen szerzett növényünket.A rododendron elvirágzása után a virágszárakat egyenként, óvatosan kézzel le kell törni, hogy a bokor ne pazaroljon fölösleges energiát a magképzésre. Ezzel elősegítjük az új virágrügyek kialakulását, valamint új ágak hajtását.
Kedves Rozicska, Nem túl jó, hogy pont most fogja magára hagyni, hiszen a banánfa, mivel Dél-Ázsia nedves trópusairól származik igényli a bőséges vízellátást. Melegben különösen fontos a bő és rendszeres öntözése, lehetőleg lágy vízzel, legjobb esővízzel. Az öntözővíz hőmérséklete sem közömbös, 13–14°C-nál ne legyen alacsonyabb. Azt is megsínyli, ha földje a nagyon bőséges öntözés miatt túlságosan vizes.Ha lehetséges, nyáron a nagy levelek gyakori vízpermetezésével teremthető meg a fejlődéshez kedvező párás környezet. A kóros levélbarnulás a vízhiány, illetve páraszegénység miatt következhet be.Tápanyagigénye kifejezetten nagy. Ennek kielégítésére legalább a nyári időszakban havonta kapjon trágyalevet vagy összetett műtrágyából készült, 0.5%-os töménységű tápoldatot.A virágzástól számítva 60-80 nap múlva szüretelhetjük a gyümölcsöt is. Tehát Ön nagyjából 30-40 nap múlva szüretlehet, ha minden jól megy. Biztos beérő termésre viszont csak akkor számítson, ha termőkori meleg- és páraigényességét ki tudja elégíteni a növénynek.
Kedves Érdeklődő! Jázmin teát és illoolajat Jasminum grandiflorumból szokás készíteni. Fehér, csillag alakú, édeskésen illatozó virágai éjszaka nyílnak. Ekkor is kell begyűjteni őket, mert aromájuk ilyenkor a legerősebb. Ki kell szárítani a virágokat és ez után használjuk ízesítőként (többnyire nem magában) a zöld teához. Teafőzete nemcsak méregteleníti és nyugtatja a szervezetet, de nagyon kellemes ízű is. Segít a szervezetnek megszabadulni a méreganyagoktól, és ennek hatására fiatalabbnak, egészségesebbnek érzi magát az ember. A jázmin tea alapanyaga tehát zöld tea (néha fehér tea) és a még csak bimbózó jázminból készült tea keveréke, mely egyben egy csodás illatú finom ital és elegáns művészi alkotás. Különlegességét fokozza, hogy némileg máshogy készül, mint a többi tea. A tealeveleket szétterítik a földre, majd frissen szedett jázmin virágokat szórnak rá. Így hagyják egy darabig, míg a tealevelek jól magukba nem szívják a finom jázmin illatot. Ezután szárítóba kerülnek. Miután kivették őket, gondosan kiválogatják a tealevelek közül a virágokat. Olykor néhány virágszirmot a tealevelek között hagynak a díszítés miatt.
Kedves Emese, úgy látom, hogy ez Caryopteris incana - Kékszakáll. 1 méter magas, sűrű, szétálló ágú cserje vagy félcserje.Élénk - kék virágai augusztustól-szeptemberig tömegesen nyílnak. Sajnos a klímaváltozás miatt ők is korábban kezdenek virágozni. Levelei lándzsásak, épszélűek vagy ritkán1-2 fogúak. Hazája Kína, Japán. Napos helyet kedvel. A szárazságot jól tűri. Mézelő növény, a méhek virágzása alatt rendszeresen látogatják. Sziklakertbe, déli tájolású rézsübe, kőedénybe ültethető.