71. BOTPÁLMA (Rhapis excelsa)
Rövid törzséből levélnyelek erednek, ezek végén helyezkednek el a legyezőszerűen növő, hosszú, mélyen osztott levélkék. Idősebb korban alsó leveleit elveszti. A kifejlett pálma akár 150 cm magas is lehet.
Rövid törzséből levélnyelek erednek, ezek végén helyezkednek el a legyezőszerűen növő, hosszú, mélyen osztott levélkék. Idősebb korban alsó leveleit elveszti. A kifejlett pálma akár 150 cm magas is lehet.
Leveleit elborítják a margarétaszerű fészekvirágzatok, melyek fehér, kék, bíborvörös, rózsaszín és piros színben pompáznak. Töve fehér, sárga vagy bordó színű lehet.
Tetszetős megjelenésű, termetes szobanövény. Levelei mélyen karélyosak, hullámos szélűek, és fényesek. A levelek tagoltsága fokozódik az idősebb példányoknál.
A flamingóvirág egyik gyakori problémája, hogy az első virágzás után nem hoz újra bimbókat. Mutatjuk, mi állhat a háttérben.
A fügekaktusz (Opuntia microdasys) különleges sárga virágú pozsgás. Nincsenek tüskéi, csak aranysárga tövisgyűrűi, amiken szőrszerű kinövések vannak.
Két növényfajtát ajánlok a rézsű megfogására. Az egyik a Symphoricarpus Chenaultii "Hankook" hóbogyó fajta, a másik a Lonicera nitida "Maigrün´ nevű lonc fajta. A hóbogyónak lazább, a loncnak tömöttebb, örökzöld hajtásrendszere van. Mindkettő nyírható, alakítható talajtakaró cserje fajta.
Igen, érdemes mulcsként szalmát vagy friss fűnyesedéket teríteni a szamócatövek köré, ez nem csak a termést védi meg a koszolódástól, hanem a talajt is nedvesen és porhanyósan tartja, a gyomok is kevésbé fejlődnek alóla. A fenyők tűlevele nem igazán jó megoldás, mert nagyon lassan bomlik le. A mulcs egyetlen hátránya lehet, hogy esetleg kisebb rágcsálók szívesen beköltöznek a szamócásba, de ez kiskertekben nem igazán szokott gondot okozni inkább nagyobb epertáblákban. További ötleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
A nyári nárciszt nem tudjuk név alapján azonosítani de a másik kettő faj nem télálló fel kell szedni a hagymáit és pihentetni télire.
A vashiányt gyorsan enyhíteni lombpermetezéseel lehet, ezért azt a módszert javaslom. Amikor a növények lombtömege gyorsan nő meg, ekkor szokott a relatív vashiány fellépni a meszes talajokon, erre a későbbiekben is számathat. A lombpermetezést általában 2-3 hetente indokolt megismételni, de most 2x hetente adja a növényeinek. A talajba juttatott vasnak csak töredéke és hónapok múlva jut a növényhez. Javaslom, hogy Wuxal szuper kombinált műtrágyát is próbálja ki lombpermetezésre: ez nem csak vasat, hanem más elemeket is tartalmaz. A növényeknek is harmonikus tápelem ellátásra van szükségük, ha egy elemmel bőven ellátom, akkor egy másik relatív hiánya fog jelentkezni tünetekkel.
A frissen lecsapott légy természetesen megfelelő a légycsapónak. Általános, hogy a csapó méretének kb. 2/3-a az a méret, amiért érdemes a növénynek összecsukódnia. Se túl kicsit, se túl nagyot nem érdemes beletenni. Amúgy, ha egyáltalán nincs etetve, akkor is töretlen a fejlődése, persze, ha az egyéb igényei ki vannak elégitve!