776. Mandula magdarázs fenyegeti a mandulásokat
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Látványos, tudományos-ismeretterjesztő kiállítását láthatunk február 11-től a lopótökről a Mezőgazdasági Múzeumban.
Szeretteinknek tökéletes ajándék a cserepes növény, amely hosszú heteken, hónapokon át díszíti, vidámítja a megajándékozott otthonát...
Ha frigópalántát ültetünk, akár 10 hét múlva földiepret szüretelhetünk, az év szinte bármely időszakában.
Viszonylag olcsó, korai C-vitamin forrásunk a zöldhagyma, nézzük, várhatóan hogyan alakul idén az ára. Piaci árles 2009. február elején.
Nem tudom kitől kapta a "megfelelő" közeg tippet, de én úgy látom, hogy a növény valamilyen homokos kaktuszföldszerűségben van. Sajnos nem ez a megfelelő közeg a növénynek, de mivel már elsárgult, így csak egy gyors mentési kísérletként: azonnal kiszedni a talajból, lemosni a gyökeréről mindent, megszárítani a növényt, majd gombaölőszerrel lepermetezni! Ezután párás helyen, de szárazon tartani legalább 2-3 napig, és csak utána ültetni egy sokkal szellősebb, darabosabb ültetőközegbe, amely ne tartalmazzon virágföldet.
Jó lett volna télire világos, de hűvös - 10 °C körüli - helyen elhelyezni. A fűtött lakás túl meleg volt számára, és emiatt valószínüleg több locsolást igényelt volna. A túl laza, tőzeges föld is okozhatta a növény halálát: a fűtött lakásban nem tartotta a vizet a növény igényeinek megfelelően, és valószínűleg az már nem él. Gergely Díszfaiskola Gödöllő
Tudomásom szerint a növény levélnyelét fogyasztják, sütemény, kompót, leves formájában. Magát a levelet csak kora tavasszal, mert később a sok oxálsav miatt hashajtó hatású. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Evika! A képen egy koreai labdarózsa (viburnum carlesii) látható.
Kedves Érdeklődő! A csúcsok leveleit meg kell vizsgálni, szét kell hajtani, hogy látható-e bennük levéltetű. A tetvek jelenlétét jelzi az is, ha hangyákkal találkozunk a hajtásokon. A kórokozók ellen rovarölő szerekkel lehet védekezni.