981. Sztárdiéták - Valóban hatásosak?
Bár a tudósok szerint csak koplalós-tornázós módon csökkenthető az elhízott emberek súlya, létezik a fogyókúrának néhány alternatív módja is. Vajon működnek? S igen, akkor melyik a befutó?
Bár a tudósok szerint csak koplalós-tornázós módon csökkenthető az elhízott emberek súlya, létezik a fogyókúrának néhány alternatív módja is. Vajon működnek? S igen, akkor melyik a befutó?
A termésritkítást azért tekintjük kiemelkedő jelentőségűnek a termésszabályozásban, mert hatására javul a gyümölcsminőség, a termésmennyiség, harmonikusabb lesz a hajtásnövekedés és a virágrügyek képződése. Lássuk, milyen módszereket alkalmazhatunk a kézi szedésen kívül?
Minden emberi kapcsolat az adás és az elfogadás képességén alapul. Az örömszerzés nekünk is örömet okoz. Ez már gyermekkorunktól megfigyelhető, hisz a játékok cserélgetése is ennek a kezdeti formája. Mégsem mindig önzetlen. Milyen igényeket is elégítünk ki, ha adunk?
Valószínűleg sokan emlékeznek a Legényanya című vígjátékra, ahol a falu minden férfi lakójának a neve Béla volt, mert ez volt a szokás hosszú évtizedeken át. Minden anyuka fel tudja idézni a várandósságának az idejét, amikor talán hosszú listát készített a neki tetsző nevekről, és arról próbálta a legideálisabbat, a legjobban csengőt kiválasztani. Elsőre talán nem is gondolnánk, hogy a születendő gyermek nevének megválasztása többet is jelenthet, mint szubjektív esztétikai kérdést.
A leander Dél-Európa meleg tájairól került hozzánk, és csinos formájával, szép és tartós virágzásával úgy megszerettette magát, hogy a teraszaink, kertjeink fontos része lett. Hogyan gondozzuk, szaporítsuk, hogy bőséges virágot hozzon?!
Kedves Lusso! A mellékelt cikkben pontos leírást talál a rózsákhoz! Üdvözlettel, Édenkertész
A sárgulás összefügghet a túlöntözéssel is, de jellemzően tápanyaghiány vagy mérgezés okozza. Röviden igen nehéz megválaszolni, hogy a talaj túlöntözés miatti levegőtlensége miért okoz vashiányt, amelynek jellegzetes tünete a sárgulás, már csak azért is, mert a gyakori túlöntözés során sérülnek a gyökerek, és így nem csak a tápanyagokat (köztük a vasat is), hanem a vizet sem tudja a kellő mértékben felvenni. Így a különböző hiánytünetek együttesen jelentkezhetnek. Sárgulást leggyakrabban a nitrogénhiány okoz. Egyszeri túlöntözést a növény gyakorlatilag észre sem vesz. Ha a növény már régen volt átültetve, azzal kellene kezdeni. Bár az időjárás nem a legalkalmasabb, gondos további nevelés mellet nem okoz nagy problémát. A jó vízelvezető, homokkal kevert, magas tápanyagtartalmú talajkeverekékbe úgy kell a növényt beültetni, hogy a gyökerek a lehető legkisebb sérülésnek legyenek kitéve. Tápozásra azok a hosszú hatóidejű, szabályozott tápanyagleadású műtrágyák a legalkalmasabbak, amelyben kálium túlsúly van. A növényt nem gyakran és kevés vízzel érdemes öntözni, hanem ritkábban, de úgy, hogy a teljes földlabda átnedvesedjen. Természetesen felülről, és az öntözés után ne álljon víz a növény alatt órákog, napokig. A következő öntözés időpontja akkor van, a talaj felső néhány cm-es rétege kiszáradt. A Phoenix fajok igen fényigényes növények, legszebben a tavasztól őszig kertben tartott növények fejlődnek. Ha eddig nem volt kint a növény, akkor kezdetben árnyékos helyet kell neki találni, hogy a nap az amúgy is erőtlen leveleket ne égesse meg. Ha nincs lehetőség szabadban nevelni, akkor a legvilágosabb helyiségben kell elhelyezni, de még így is esélyes, hogy a fényhiány miatt csúnyán megnyúlik. Mivel az öntözés, a hiánybetegségek és a Phoenix fajok is igen nagy témakörnek számítanak, így remélem, hogy segíthet ez a néhány tipp a neveléshez.
Több oka is lehet a levelek sárgulásának. Lehet természetes folyamat, ami általában nyár közepe táján szokott felerősödni a levelek sárgulása. A gombásodás lehetősége is megvan. Gombásodás ellen leginkább ősszel, a behordás előtt szoktunk permetezni, a nyári levélhullásnál csak nagyon tartós esőzés esetében vehetjük ezt oknak. A leander virágai nem szeretik az esőt, elcsúnyulnak, megbarnulnak, lehullnak. Kaparja le talaja felső rétegét és pótolja a hiányzó földet FLORIMO általános virágfölddel! Permeze gyakran wuxálos vízzel ilyenkor, különös tekintettel a szárakra, mert jó esetben a frissen elhullott levelek helyén új hajtások indulhatnak.
Lehet öntözés, fény miatt is a tünet. Ha kevés a fény: a levelek kifakulnak, szélük megbarnul nem megfelelő páratartalom: a növény száraz, kemény, felpöndörödött levelekkel reagál A növény hirtelen elfonnyadhat: ha a locsolóvíz túl hideg, vagy ha túlöntözzük. Lehetséges, hogy gombás fertőzés, érdemes lenne gombaölőszerrel permetezni a növényt. A tünete nagyon hasonlítanak a rozsdagomba tüneteire. De kép nélkül nehéz megmondani.
A Torzsás ecetfa (Rhus typhina) virágzata bugavirágzat. Virága zöld vagy zöldes-fehér. Az Ecetfa (Rhus typhina) virága mélypiros. Talán ez lehet az oka a különbségeknek. Hogy más fafajták.