6. Jobb a kínai orvoslás az influenza ellen?
A hagyományos kínai orvoslás az influenza ellen való védekezésben a leghatékonyabb és legegészségesebb módszert, a természetes gyógynövényeket ajánlja.
A hagyományos kínai orvoslás az influenza ellen való védekezésben a leghatékonyabb és legegészségesebb módszert, a természetes gyógynövényeket ajánlja.
Készüljetek! Hamarosan ránk köszönt a palacsintanap! Ahhoz, hogy húshagyó kedden, február 24-én meg tudd ünnepelni a palacsinta napját, sütnöd kell belőle jó párat. Tojás, liszt, tej, némi fantáziadús töltelék és egy jó serpenyő a hozzávalók.
A házi befőzés is a reneszánszát éli, nemcsak azért, mert pénz spórolható vele, hanem mert egy saját kezűleg eltett finomság sokkal jobban is tud esni, sőt, remek ajándékötlet. A kedvenc fűszerünkkel, a befőttek egyedivé varázsolhatók. Lássuk a cukkínit, paradicsomot és padlizsánt!
Az aloe vera (aloé) egy igazi kipusztíthatatlan növény, amit nemcsak könnyű gondozni, szaporítani, de a házi patikánk fontos része is lehet. Mutatjuk!
A mérgező növényekről célszerű vagy lemondani, vagy a kisgyermek számára elérhetetlen helyre tenni, amíg a kis felfedező kóstolgatás útján szeret ismerkedni a körülötte lévő világgal. A tejnedvet kibocsátó növények nedvének pár cseppje külsőleg bőrirritációt, bőrpírt okozhat, a mérgező részek elfogyasztása pedig hányást, hasmenést, gyomor- és bélproblémákat okozhat.
Az Aloe nemzetségbe számos faj tartozik. Ezek örökzöldek, levélrózsás fák, cserjék, évelők és kapaszkodó kúszónövények. Erősen fagyérzékenyek, csak 7-10 fokot tűrnek el. Tehát mindenképpen vigyük őket be a lakásba, de olyan helyiséget válasszunk, ahol a hőmérséklet nem emelkedik 10 ˚C fölé.
A levelek sárgulásának oka valószínűleg a nagymértékű gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A most sárguló levelek tavaszra elszáradnak és akkor le kell vagdosni. Most teendője nincs. Én a nagymértékű gyökérsérülés elkerülése miatt cserepekbe ültetve ásom be a szabadföldbe az Agávéimat és másokat, így a cserép alján lévő lyukakon a gyökérzet belenő a körülötte lévő talajba, de felszedéskor a cserépben maradó gyökereket nem éri sérűlés és ezek a gyökerek részben mérséklik az edényen kivül nőtt gyökerek sérülését. Az Agavékat és Aloékat mérsékelten télen is célszerű megöntözni, a körülményektől függően kb. havonta egyszer, persze csak mérsékelten. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
Az első egy aloe, de lehet haworthia is, a 2. agave sp., a 3. egy crassula féle. A növények fejlettségi szintje és a képek minősége, valamint a nagyítási lehetőség hiánya miatt többet mondani nem tudok. Üdv.: Ficzere Miklós
A mellékelt cikkben megtalálja az Aloe vera pontos gondozási leírását. Üdvözlettel, Édenkertész