96. Kedvenc virágunk a Nyílgyökér (Maranta leuconeura erythroneura)
A levelek feltűnő, színes levélerezettel rendelkeznek. A majdnem fehértől a feketéig változó színű levélzeten, szembetűnő foltok rajzolódnak ki.
A levelek feltűnő, színes levélerezettel rendelkeznek. A majdnem fehértől a feketéig változó színű levélzeten, szembetűnő foltok rajzolódnak ki.
Különlegessége, hogy a levelei az életkorral együtt változnak. A fiatal levelek nyíl alakúak, tarkaságuk is ebben a korban a legélénkebb. Az idősebb levelek viszont ujjasan összetettek.
A pálmaliliom modern környezetben a legmutatósabb, pl. egy földig érő ablak előtt. Mély, jó vízáteresztő-képességű tartóra van szüksége, amelyben nyáron ki is tehetjük a szabadba.
Az egyiptomi csillagcsokor (Pentas lanceolata) a szárak végén fejlődő nagy, bogas virágzata lehet fehér, rózsaszínű, mályvaszínű, piros vagy lila. A virágok szeptember és január között jelennek meg.
Különleges broméliaféle, amely barnásvörös, fényes, keresztsávos leveleivel egész évben díszít. Akkor a legszebb, amikor élénkvörös fellevelű virágszárat fejleszt.
Ez a növény valószínű, hogy a Hoya carnosa egy nemesített fajtája, hogy pontosan melyik azt a nemesítő vagy a bolt, ahol vásárolta tudná megmondani, mivel számtalan fajtája létezik. (Az Édenkertészhez valóban csak egy képet lehet egyszerre feltölteni.)
A fehér tölcsérvirág vagy más néven kálla ( Zantedeschia aethiopica vagy Calla aethiopica) melegkedvelő mocsári növény, télen a vízből kiemelve 10 fokon kell teleltetni, másik mód, ha a hagymáját földbe ültetjük és a szobában teleltetjük.
A gardenia igen szeszélyes növény. A virágbimbók kifejlődéséhez 16-18 °C-os éjszakai és 20-22 °C fokos nappali hőmérsékletre van szüksége. Egyenletes hőmérsékletet (télen 10-16 fok) és gondos öntözést igényel. <p>Kifejezetten utálja a kemény vizet, ha nincs ideje forralni neki vizet, állott vízzel locsolja. Télen vízigénye csökken, csak arról kell gondoskodnunk, hogy ki ne száradjon talaja. <p>A rovarok melyek megtámadták a növényeit valószínű, hogy liszteskék. Mellékelem a róla szóló leírást!
Mivel olyan táplálék nem igazán létezik, amit csak a cinkék szeretnének -a verebek pedig nem, ezért elég nehéz ´megszabadulnunk´ a verebektől. A kérdés, hogy érdemes-e őket kizárnunk az etetésből. Nálunk jól felosztják egymás között a napot, ki mikor látogatja az etetőt. Azt viszont tapasztaltuk, hogy a verebek ügyetlenebbek a cinkéknél, ezért, ha olyan eleséget akaszt ki nekik, amin meg kell kapaszkodniuk, az a cinkéknek jobban fog menni. Drótra fűzött féldiókon például hosszasan elcsámcsognak a cinkék, míg a verebek nem tudják kienni belőle a táplálékot.
A kakiszilva - vagy szebb néven - datolyaszilva nem egyezik meg a datolyával. A mellékelt cikkben mindkét gyümölcsről láthat képet. A datolyaszilva termése magtalan, ezért magról nem, csak szemzéssel vagy tősarjakról szaporítható.