96. Kedvenc virágunk a Nyílgyökér (Maranta leuconeura erythroneura)
A levelek feltűnő, színes levélerezettel rendelkeznek. A majdnem fehértől a feketéig változó színű levélzeten, szembetűnő foltok rajzolódnak ki.
A levelek feltűnő, színes levélerezettel rendelkeznek. A majdnem fehértől a feketéig változó színű levélzeten, szembetűnő foltok rajzolódnak ki.
Különlegessége, hogy a levelei az életkorral együtt változnak. A fiatal levelek nyíl alakúak, tarkaságuk is ebben a korban a legélénkebb. Az idősebb levelek viszont ujjasan összetettek.
A pálmaliliom modern környezetben a legmutatósabb, pl. egy földig érő ablak előtt. Mély, jó vízáteresztő-képességű tartóra van szüksége, amelyben nyáron ki is tehetjük a szabadba.
Az egyiptomi csillagcsokor (Pentas lanceolata) a szárak végén fejlődő nagy, bogas virágzata lehet fehér, rózsaszínű, mályvaszínű, piros vagy lila. A virágok szeptember és január között jelennek meg.
Különleges broméliaféle, amely barnásvörös, fényes, keresztsávos leveleivel egész évben díszít. Akkor a legszebb, amikor élénkvörös fellevelű virágszárat fejleszt.
A mezőgazdasági fólia szerintem nem jelent megoldást a talavízre, azt is ugyan úgy felnyomná, s később problémát jelentene. Mielőtt tóépítésbe kezd, mindenképp kérdezzen ki néhány tóépítésben jártas szakember véleményét.
Kellő védelemmel a fiatal tuja magoncokat is át lehet teleltetni a szabadban, szalma takarással vagy ha az ágyás fölé fóliasátrat húzunk megvédhetők a csemeték.
A klívia vagy szobaliliom rendkívül kedvelt szobanövény, híres rendkívüli ellenállóságáról, s hogy a betegségek nem támadják meg. Fontos számára al ágy öntözővíz, és a rendszeresség. Rendszertelen öntözés a levélszél barnulását okozhatja. Gyakori kártevője a gyapjastetű, amely ellen lemosással védekezhetünk ez okozhatja a levelek foltosodását.
Mivel Katalin nevű fehérhúhú őszibarack fajtát nem találtam, könnyen mondhatom, hogy valószínű nem ilyen fajtájú barackja van. A felsorolt tulajdonságok legjobban az augusztus közepén érő Michelini fajtára illenek: fehér alapszín, csíkozott piros fedőszín, mag körül pirosas hús szín, magvaváló, jó ízű, alakja gömbölyű.
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) dísze valóban nem a virága, azok kicsik s nem feltűnőek, hanem a virágok tövében fejlődő, ´óriási´, színes fellevelek. A nemesítők keze munkájának köszönhető ezek ma már nem csak piros, hanem sárga, rózsaszín s egyéb árnyalatokban is viríthat. Mivel hazájukban rovarmegporzású növények a kutyatejfélék, így a mikulásvirág is; s mivel viráguk jellegtelen, színes felleveleivel hívja fel magára a figyelmet, amelyben különböző színanyagok halmozódtak fel. Lakberendezés mikulásvirággal: Mikulásvirágból karácsonyfa