1001. Boróka: szépen elél a homokos talajon is
A boróka egy viszonylag igénytelen cserje, ami bírja a szélsőséges éghajlatot, és szépen fejlődik homokos talajon is.
A boróka egy viszonylag igénytelen cserje, ami bírja a szélsőséges éghajlatot, és szépen fejlődik homokos talajon is.
Ez a mára már hétköznapivá vált finomság több volt egykoron: hatalmi eszköz! A csokoládé a modern korban sem veszítette el a jelentőségét: magas társadalmi rangot jelentett a fogyasztása, a polgári kultúra szerves részét alkotta. A csokoládét majszolva keveseknek jut eszébe, hogy vajon hogyan készül a csoki?
A gnétum örökzöld, alacsonyan és sűrűn elágazó, legfeljebb 10 m magas fa vagy karcsú növekedésű cserje. Vajon hazánkban termeszthető -e és szépségén kívül még mire használhatjuk?
Már alig lehet kapni, pedig szép bokra bőven ontja a termést. A téli gyümölcstálak díszítésére, választékának bővítésére szolgál. 5 ok, amiért nem szabad megfeledkeznünk róla!
A legtöbben ettől az első látásra jóindulatúnak tűnő mozdulattól irtóznak. Pedig alig különbözik a simogatástól vagy egy kedves érintéstől. A csiklandozás mégis egészen más...
Tisztelt Aranka! A pampafű metszése A papmpafüvet tavasszal márciusban érdemes visszavágni kb. 10-20 cm magasságot meghagyva. A visszavágást lehet metszőollóval, sövényvágó ollóval, és ágvágó ollóval elvégezni. A növény még terebélyesedhet akár még egyszer ekkorára is. A pampafű szaporítása A tőosztást vagy ősszel lombhullás után, vagy tavasszal az fagyok után végezzük el. A tőosztáskor kb. 10 cm átmérőjű tövekre vágjuk a növényt egészséges szárakkal, és gyökérzettel rendelkezve. A növényt az új helyére vagy cserépbe tehetjük, tápanyagban gazdag (érett marhatrágyás föld) talajba ültetve. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu A pampafű teleltetése A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Tisztelt Kertbarát! A cédrus megvásárolt kis mérete miatt a növény hajtásnövekedése természetes. Az új hajtás hogy ferdén nö az is előfordulhat ekkor a növény elfekvő hajtását törzsnevelés céljábol támasztékhoz karóhoz rögzítik, és alulról felfelé fokozatosan 2-3 éven keresztül a hajtásokat leszedik vagy 10-20cm-esre visszevágják meghagyva a csonkokat amik a törzs egyenességét és erősségét adják. A tápanyaghiány a cédrusoknál a vas hiánya szokott lenni. Érdemes a növény tövét tőzeges földdel dúsítani, és tápoldatozni FitoHorm 55 Fe-vel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Renáta! Elnézést a késésért, tavasszal a szegény kertész megszakad :) A homokos talajon nagyon szép gyepet lehet létesíteni! Javaslom, hogy gombatrágyával (ez gombapincékben ingyenesen beszerezhető) 10-15 cm vastagon elterítve és berotálva, beásva lehet javítani a talaj szerkezetén, illetve a tápanyag utánpótlást is el végezzük így.
Üdvözlöm! Nyugodtan vágja vissza az ágakat, 30-50 cm-t is le lehet metszeni, sűrűbb lesz és szebb!
Kedves Tibor! Ezek eléggé stabil vegyületek, de nem javaslom, hogy fél évnél tovább tartsa, inkább néhány hét/hónapot mondanék. Minél előbb juttassa ki a szert ahogy csak lehet!