1001. Boróka: szépen elél a homokos talajon is
A boróka egy viszonylag igénytelen cserje, ami bírja a szélsőséges éghajlatot, és szépen fejlődik homokos talajon is.
A boróka egy viszonylag igénytelen cserje, ami bírja a szélsőséges éghajlatot, és szépen fejlődik homokos talajon is.
Ez a mára már hétköznapivá vált finomság több volt egykoron: hatalmi eszköz! A csokoládé a modern korban sem veszítette el a jelentőségét: magas társadalmi rangot jelentett a fogyasztása, a polgári kultúra szerves részét alkotta. A csokoládét majszolva keveseknek jut eszébe, hogy vajon hogyan készül a csoki?
A gnétum örökzöld, alacsonyan és sűrűn elágazó, legfeljebb 10 m magas fa vagy karcsú növekedésű cserje. Vajon hazánkban termeszthető -e és szépségén kívül még mire használhatjuk?
Már alig lehet kapni, pedig szép bokra bőven ontja a termést. A téli gyümölcstálak díszítésére, választékának bővítésére szolgál. 5 ok, amiért nem szabad megfeledkeznünk róla!
A legtöbben ettől az első látásra jóindulatúnak tűnő mozdulattól irtóznak. Pedig alig különbözik a simogatástól vagy egy kedves érintéstől. A csiklandozás mégis egészen más...
Próbáljon meg az alábbi oldalon szaknévsorunk tagjaitól árajánlatot kérni:
Ha semmilyen kórokozó vagy kártevő nem található a növényen, akkor nagy valószínűséggel valamilyen tápanyaghiányban szenved a növény. Magnézium hiánytünet előfordulhat olyan esetben is, ha a talaj savanyú és kötött állapotban van a magnézium. Fenyőkön az idős tűlevelek csúcsa, majd az egész levélke elszárad. Káliumhiány is hasonló tüneteket produkál-ez mészben szegény, kötött talajon gyakran előfordulhat. Az előbbin magnézium tartalmú műtrágyák segítenek az utóbbi mésztrágyázással orvosolható.
A kérdezett fajta nem tuja, hanem a virginiai boróka egy felfelétörő ágú fajtája. (Juniperus virginiana ´Spartan´) Kellemes mohazöld színű tűleveles hajtásai szorosan, mereven felfelé nőnek. Gyorsan terjed, mivel a szárazságot, meszes talajt jól tűri, nem fagyérzékeny. Egyenletes víz és tápanyag ellátottságú talajban, napsütötte kertrészben dinamikusan fejlődik. Ültethető nyírott és nyíratlan sövénynek, változatos lombozatú dísznövények társaságába. Metszéssel tömörebb oszlopos növénynek nevelhető.
A hangyák megjelenése valóban alátámasztja, hogy tetves lett a trombitafolyondár, a hangyák ugyanis a tetvek által kiválasztott mézharmatot szívesen nyalogatják. Levéltetvek elleni szerekkel kell permetezni, ha tömegesen elszaporodik a növényén. <p>Alábbi cikkeinkben a növényről és a tetvekről olvashat:
A képen látható virág: nagyvirágú pipavirág (Aristolochia elegans) Brazíliai kúszócserje. Dísze, az akár 15 cm-t is elérő virága. Futónövény, de nem túl gyors növekedésű, a tűző naptól és az erős széltől védett helyet igényel. Kisebb dézsában is nevelhető, de támasztékot igényel. Teleltetni 14-16°C-on, világos helyen szükséges, a talaját télen se hagyjuk teljesen kiszáradni. Gombabetegségekre érzékeny. Télikertben áprilistól novemberig is virágozhat.