106. Különleges virágot a nappaliba!- A szarvasagancspáfrány
Az agancspáfrány (Platycerium Bifurcatum) különleges megjelenésű páfrány, amelynek kétféle, különböző rendeltetésű levele van. A termékeny levelei a jávorszarvas agancsához hasonlítanak.
Az agancspáfrány (Platycerium Bifurcatum) különleges megjelenésű páfrány, amelynek kétféle, különböző rendeltetésű levele van. A termékeny levelei a jávorszarvas agancsához hasonlítanak.
A szobai futóka egy léggyökeres liánnövény, amely szárának hossza akár a 2 m-es hosszúságot is elérheti, olykor meg is haladhatja.
Dúsan sarjadzó törpekaktusz. Testét sűrűn borítják a sárga és barna tüskék. Vöröseslila virágai nyaranta a növény felső részén nyílnak.
Akár a 120 cm-es magasságot is meghaladhatja. Nagy, mély karéjú, fényeszöld levelei igen dekoratív növénnyé teszik. Szereti a jól megvilágított, hűvös helyet.
Közkedvelt dísze otthonunknak a szobafenyő. Ha nem elégítjük ki igényeit, levelei hamar sárgulni kezdenek és fokozatosan lepotyognak.
Nem tudom kitől kapta a "megfelelő" közeg tippet, de én úgy látom, hogy a növény valamilyen homokos kaktuszföldszerűségben van. Sajnos nem ez a megfelelő közeg a növénynek, de mivel már elsárgult, így csak egy gyors mentési kísérletként: azonnal kiszedni a talajból, lemosni a gyökeréről mindent, megszárítani a növényt, majd gombaölőszerrel lepermetezni! Ezután párás helyen, de szárazon tartani legalább 2-3 napig, és csak utána ültetni egy sokkal szellősebb, darabosabb ültetőközegbe, amely ne tartalmazzon virágföldet.
Jó lett volna télire világos, de hűvös - 10 °C körüli - helyen elhelyezni. A fűtött lakás túl meleg volt számára, és emiatt valószínüleg több locsolást igényelt volna. A túl laza, tőzeges föld is okozhatta a növény halálát: a fűtött lakásban nem tartotta a vizet a növény igényeinek megfelelően, és valószínűleg az már nem él. Gergely Díszfaiskola Gödöllő
Tudomásom szerint a növény levélnyelét fogyasztják, sütemény, kompót, leves formájában. Magát a levelet csak kora tavasszal, mert később a sok oxálsav miatt hashajtó hatású. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Evika! A képen egy koreai labdarózsa (viburnum carlesii) látható.
Kedves Érdeklődő! A csúcsok leveleit meg kell vizsgálni, szét kell hajtani, hogy látható-e bennük levéltetű. A tetvek jelenlétét jelzi az is, ha hangyákkal találkozunk a hajtásokon. A kórokozók ellen rovarölő szerekkel lehet védekezni.