1261. Hogyan ürítsük a medencénket?
Lehetséges, hogy a víz leeresztése befolyásolja a legtöbb medence víz alatti részét, viszont vannak körülmények, amelyek szükségessé teszik a víz leeresztését.
Lehetséges, hogy a víz leeresztése befolyásolja a legtöbb medence víz alatti részét, viszont vannak körülmények, amelyek szükségessé teszik a víz leeresztését.
A medence, élményfürdő, illetve a fürdőkád karbantartásának elengedhetetlen eleme, hogy előkészítsük őket azokra a hónapokra, amikor nem használjuk őket.
A medencék megfelelő gondozásához az is hozzátartozik, hogy kellőképpen felkészítjük télire. Ekkor ugyanis nem használjuk, és a téli időjárás megrongálhatja.
Ha rendszeresen figyelemmel kísérjük az egészségügyi híreket, akkor tudjuk, hogy ha brokkolit eszünk, ha nem dohányzunk és ha kerüljük a stresszt, akkor erősebb lesz az immunrendszerünk. De azt tudjuk-e, hogy az is erősíti az immunrendszert, ha összeveszünk a házastársunkkal vagy ha marhasültet eszünk?
Az immunrendszerünk állapota határozza meg azt, hogy mennyire bírjuk a mindennapi problémákat, ugyanakkor megvéd a rendellenes sejtek kialakulásától is.
Kedves Nagy Józsefné! Minél nagyobb a cserép, annál jobb, de érdemes legalább 25 centiset venni. Fontos, hogy az alján legyen lyuk, amelyen keresztül a víz tud távozni. Ősszel az első fagyokig bármikor elkészítheti. Tulipán, nárcisz, gyönygyike, császárkorona, jácint, krókusz mind mehet cserépbe. Figyelmébe ajánljom a következő videónkat is: Ami ezzel a témával foglalkozik. Üdv, Édenkertész
Kedves Cate! A képen látható tök sütőtök és takarmánytök egyaránt lehet, sőt akár gömb cukkini is, vagy akár ezek hibridje is. Mivel a fajta nem ismert, így úgy vélem, egy "magától kelt" növényről lehet szó. Az, hogy ehető tök-e vagy sem sajnos kép alapján nem eldönthető, viszont tapasztalati úton lehet megállapítani, ugyanis a takarmánytökök, halloween tökök keserűek, így a termést megsértve, megkóstolva rögtön megtudjuk, hogy fogyasztható kategóriába tartozik-e vagy sem. Üdv, Megyeri Szabolcs
Erre a kérdésre nemigen tudok választ adni. Helyszíni szemle szükséges hozzá.De valóban tényként kell kezelni, hogy a koros bokroknak és fáknak nagy kiterjedésű gyökérrendszerük van.Akár az is lehet megoldás elsőre, hogy a pince felől kiássák a talajt és megnézik a valóságot. Tényfeltárást saját szemmel sokkal hasznosabb, mint a találgatás. Amennyiben megakarják menteni a bokrot, akkor lehet, hogy az is elégséges, hogy eldarabolják a gyökerét a pince felöl. Jövő évben kifog derülni, hogy megharagszik a bokor ezért csonkolásért vagy sem. Molnár Gábor Éva, kertészmérnök
Kedves Nikoletta, Kép alapján egészségesnek látom a gyökereit. Lehet, hogy nem most, de fog még virágozni, de érdemes neki rendszeresen tápoldatot adni. Ki fogja heverni! Üdv, Édenkertész
Kedves Tünde! Széleslevelű galagonyának tűnik. Termése nem fogyasztható. Nem mérgező, de nem is élvezhető. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs