131. Ezek a legjobb padlizsánfajták
A padlizsán népies nevei: kék paradicsom, török paradicsom, tojásgyümölcs egyre kedveltebb zöldségféle hazánkban. Főleg házikertben termesztjük, lássuk, ennek trükkjeit!
A padlizsán népies nevei: kék paradicsom, török paradicsom, tojásgyümölcs egyre kedveltebb zöldségféle hazánkban. Főleg házikertben termesztjük, lássuk, ennek trükkjeit!
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A rózsameténg (Catharanthus roseus) fagyérzékeny egynyári félcserje. Az erdeinkben honos, és a talajtakaró félcserjeként ültetett kis és nagy meténg (Vinca) rokona. Gyógyhatását az orvostudomány már évtizedek óta vizsgálja.
A barátcserje (Vitex agnus-castus) a verbénafélék családjába tartozik. Már az ókorban is ismerték a gyógyító hatását, és a termékenység istennőjének Hérának szentelték. Az ókori Rómában a szűziesség jelképe volt, szerzetesek hozták be Közép- Európába, mert a növény őrölt magját ették, hogy a cölibátusi fogadalmukat gond nélkül be tudják tartani.
Ha jól látom, ez egy eperfa (Morus sp.) magonc... Eperfa
A kecskerágó bokrok inkább lombjukkal díszítenek, annak ellenére, hogy ez a fajta is virágzik áprilistól, zöldes-fehér virágai nem feltünőek. Annál inkább ősszel megjelenő termései, ami hasonló az alábbi kecskerágóéhoz: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/csikos-kecskerago-bemutatasa/3929/
Gyerekes anyuka és kertész is vagyok, és a mi kertünkben is van tiszafa, de szerencsére nálunk nem volt gond a különböző növények, magvak kóstolgatásával. Ez talán hajlam kérdése, vannak olyan gyerekek, akiknek nem lehet nemet mondani, a kíváncsiságuk felülkerekedik a veszélyérzeten. 3 év felett talán már felfogják, hogy nem szabad mindent megkóstolni, veszélyes lehet. A tiszafa majdnem minden része mérgező, persze nem attól, ha fogdossa, hanem, ha le is nyeli. A kéreg és a levelek nem hiszem, hogy túl vonzóak lennének, de talán a piros termésköpeny, ami ráadásul finom, édes - kiváló madár és kisrágcsáló táplálék - az csábító lehet a gyerekeknek. A húsos résszel nincs is gond, az fogyasztható, csak a belsejében található mag a mérgező. Ha meg tudja beszélni a gyerekekkel, hogy mit szabad és mit nem, én mindenképp megtartanám! Agatha Christie-s sztori az alábbi cikkben: Tiszafa, a 2011-es év fája Tiszafa
Kedves Erzsi! A levél- és virág barnulási tünetek gombás megbetegedésre (Phoma, Botrytis) engednek következtetni. A tápoldat csak annyiban befolyásolhatta a betegség megjelenését, hogy kicsit fellazította a növény szöveteit, de a fertőzést alapvetően a csapadékos időjárás segíthette elő. Foltbetegségek elleni felszívódó (szisztemikus) szerrel érdemes permetezni, megelőző jelleggel is. Vashiányra utal a sárgás levél zöld erezettel, ezt a tünetet a tápoldat el fogja tüntetni. A cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens) fajtáknak alapvetően világosabb a levele, esetükben a levélszín nem feltétlenül jelent betegséget. Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan neveljük a hortenziát? - személyes tapasztalatok