1516. Petrezselyem: gyökér vagy levél?
A petrezselyem a magyar konyha egyik legrégebben használt zöldsége. Magas illóolaj- és vitamintartalma - levélzöldségként - már kora tavasszal elérhető.
A petrezselyem a magyar konyha egyik legrégebben használt zöldsége. Magas illóolaj- és vitamintartalma - levélzöldségként - már kora tavasszal elérhető.
Nem untatunk senkit a jól megszokott töltött paprika receptekkel, helyette új és izgalmas paprikaételeket ajánlunk!
A gyümölcsök színűkkel és illatukkal csábítják az arra járókat és repülőket: harapj belém, légy boldog a húsommal és vidd messzire a magjaimat, és ne köpj ki, hanem inkább trágyázd meg a leendő palántámat.
A tavasz egyik első zöldsége a hónapos retek, ami fontos vitaminforrás tavasszal. Most érdemes elvetni!
Nemcsak az ételeinket változatossá tévő színes díszekről van szó, hanem olyan salátanövényekről, amelyek napokig megőrzik roppanó állagukat és frissességüket.
Üdvözlöm! Ültesse el most, laza közegbe, vagy laza talajú helyre a kertben. A virágzás után szedje fel a hagymákat, és őszig sötét száraz helyen pihentesse, majd ősszel ültesse el! A virágzás később fog bekövetkezni, mert később lett elültetve a hagyma, de ez nem befolyásolja a későbbi élet ciklust! Igényli a folyamatos nedves talajt!
Kedves hömpölygő! 1: Lehet virágföld, de lehet tőzeg is. 2: Az alsó leveleket le kell vágni, a földben nem maradhat, mert elkezd rothadni. E-mailem, ha bármi kérdése lenne még: info@kertrendorseg.hu
Kedves Regina! Az elvirágzott jácit virágszárát vissza kell vágni, leveleit meg kell hagyni és a hagymát ki lehet ültetni a fagymentes, tápanyagban gazdag talajú kertbe. Ebben az évben kellően begyökeresedik, levelei visszahúzódnak, majd következő tavasszal remélhetőleg újra kihajt. Üdv: Növényorvos Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre? Csoportosan ültetve mutatós a jácint LAST MINUTE: most ültess tulipánt, jácintot, nárciszt! Valentin napi ajándékötletek jácinttal! Cserepes jácint ősszel és télen is!
A fikuszfélék melegigényes növények, ugyanakkor nehezen viselik el a hideget, a huzatot. Amennyiben ezek közül bármely hatás éri, ledobálja a leveleit, várva a körülmények pozitív változását. Amennyiben ez nem következne be, elpusztul a növény. Jelenlegi állapotán már nem lehet változtatni, de képes azonban több hétig is hibernált állapotban maradni, és a körülmények kedvező bekövetkezésére újra hajtani! Tehát ne adja fel a kezelést! A permetezésre nincs szükség, a levelek felületéről elpárolgó víz csak lehűti a növényt!!! Kavicsos aljzatra egyáltalán nincs szükség, a bőrszerű levelei miatt nem igényes a páratartalom változásaira. A pangó víz csak felesleges vízkövesedést okozhat! Tartsa a növényt minél naposabb, meleg helyen, ahol védve van az esetleges lehüléstől! Nagyon fontos mozzanat a tápanyag utánpótlás!!! A megfelelő tartás elsajátításához olvassa el a www.yamadori-bonsai-hungary.hu oldalain található cikkeket a fikuszokról, a bonsai fényigényéről, valamint a teleltetésről. Üdvözlettel Katona Ervin
A barack magházrepedését túlzott nitrogén adagolás (túlzott N műtrágyázás, lombtrágyázás), esetleg túlzott öntözés, vagy fajtatulajdonság okozza. Gyakran előfordul a tünet, ha savanyú talajon keserű mandulára oltott oltvánnyal történt a telepítés. Ebben az esetben a termés hullás még a színeződés időszakában elkezdődik, a fán maradó terméseknél gyakori a képeken látható tünet. A fenti tünet mérsékelhető Ca lombtrágya adagolásával, a komplex lombtrágyázás mellőzésével és a N műtrágyák mérséklésével. Üdvözlettel: Növényorvos