1516. Petrezselyem: gyökér vagy levél?
A petrezselyem a magyar konyha egyik legrégebben használt zöldsége. Magas illóolaj- és vitamintartalma - levélzöldségként - már kora tavasszal elérhető.
A petrezselyem a magyar konyha egyik legrégebben használt zöldsége. Magas illóolaj- és vitamintartalma - levélzöldségként - már kora tavasszal elérhető.
Nem untatunk senkit a jól megszokott töltött paprika receptekkel, helyette új és izgalmas paprikaételeket ajánlunk!
A gyümölcsök színűkkel és illatukkal csábítják az arra járókat és repülőket: harapj belém, légy boldog a húsommal és vidd messzire a magjaimat, és ne köpj ki, hanem inkább trágyázd meg a leendő palántámat.
A tavasz egyik első zöldsége a hónapos retek, ami fontos vitaminforrás tavasszal. Most érdemes elvetni!
Nemcsak az ételeinket változatossá tévő színes díszekről van szó, hanem olyan salátanövényekről, amelyek napokig megőrzik roppanó állagukat és frissességüket.
Mocsári mályva kapható a Kolibri Kertészet üzletében: http://www.kolibrikerteszet.hu/ Megbízható cég, nyugodtan keresse fel őket, biztosan segítségére lesznek. A Batul almafa csemete esete már kicsit nehezebb kérdés. Érdeklőjön a következő weboldalakon: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Üdvözlöm! Ha jól látom ez egy hibiszkusz. Fagyérzékeny növény, félárnyékos helyet szeret, ami világos, de nem közvetlen napfényes, mert erre érzékeny, megsárgul és ledobja a virágait. A laza, jó vízgazdálkodású talajt szereti, hetente tápoldatozza. A hirtelen hőingadozást nehezen bírja.
Kedves Csilla! A fenyőfa helyére valamilyen tuját javasolnék, pl. a Thuja plicata Atrovirens vagy Zebrina fajtát. Ezek a fajták nem csak magasra nőnek, hanem széltében is erőteljesen növekednek, így a takarás és zajszűrés egyaránt megoldódik. Ha a talaj nem meszes, esetleg valamilyen terebélyesebb hamisciprusban is lehet gondolkodni (pl. Chamaecyparis lawsoniana Silvania).
Üdvözlöm! A válaszom: igen! Nagy (kb 1 m3-es) gödröt kell ásni, talajjavítással, bőségesen trágyával kell dúsítani, a feltalajt alulra, az altalajt felülre vissza tenni. Az ősz megfelelő időpont erre.
A tölcsérjázmin a félárnyékot és a szűrt napfényt kedveli (különben kiég), nyáron minden nap öntözze, de néha hagyja teljesen kiszáradni a talajt! Télen csak akkor kell öntözni, ha kókadnak a levelei. A telelés 8-15 °C-on kell megvalósítani. Nagyon intenzív növekedésű növény, az elvirágzás után csípje vissza a hajtásvégeket, így lehet kicsit szabályozni a növekedését. Ha visszametszi, akkor a következő évben több virágot fog hozni, kb.: 10-15 cm-re kell maximum visszanyírni. A gyökereinek nagyon fontos, hogy tudjanak fejlődni, nőni, ezért nagy cserépbe kell tavasszal átültetni és foszforos műtrágyával hetente öntözni. Kép hiányában nem tudni pontosan, hogy milyen tetvekről is lehet szó, ezért olvassa el két kapcsolódó cikkünket, remélhetőleg segítségére lesznek.