1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
Amennyiben szőlőjén a következő tüneteket látja: a levél sárva csupán a levélerek és az erek menti levéllemez zöld akkor a szőlő a vashiány jeleit mutatja. Súlyosabb esetben a hajtások felkopaszodnak, majd a bogyóképződés is elmaradhat. Ezt nem feltétlenül a földben levő vashiány okozza, hanem a talaj túlzott mésztartalma, amely megakadályozhatja a vas felvételét a növény számára. Érdemes ilyen esetben talajvizsgálatot is végezni illetve lombtrágyával permetezni.<p> A szőlő sárgulásáról, klorózisáról további részleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
Cserépben is lehet több évig levendulát nevelni, csak figyelni kell, hogy folyamatosan ifjítsa meg növényét. Vágja le az elnyílt virágait és tavasszal se sajnálja, metssze vissza növényét, amit a nyáron még nagyobb virágzással fog meghálálni.
A leander nagyon vízignyes növény, virágzása alatt tálkájában akár mindig állhat valamennyi víz. <p>Az őszi fagyok elől védett helyre kell menekíteni! Ezt megelőzőleg - a helykímélés érdekében - a növény hajtásait visszavághatjuk. A leander fácskákat, bokrokat fagymentes, lehetőleg hűvös (4-6 ˚C-os) helyiségben célszerű teleltetni. Előnyös, ha a helyiségben kapnak némi fényt, de elviselik a sötétet is. Télen csak annyira kell öntözni őket, hogy a földlabdájuk ne száradjon ki. Általános szabály: minél magasabb a tároló hőmérséklete, annál több vízre van a növényeknek szükségük! Metszés kora tavasszal vagy a teleltetés esőtt ajánlott. az átültetés ugyancsak kora tavasszal a kertbe való kihelyezés előtt a leghatásosabb. <p>Bövebben olvashat a leanderről a kapcsolódó cikkeinkben:
A Calcurea G (G=granulátum) egy műtrágyával kevert kétszikű gyomírtó. Nem kell feloldani csak a nedves gyepre egyenletesen kiszórni. <p>Bővebben olvashat a gyomirtásról alábbi cikkünkben:
A szentjánosbogárra egyáltalán nem jellemző tulajdonság, hogy körtét fogyasszon. A szentjánosbogár lárvája csigákkal táplálkozik, míg a kifejlett bogár már nem igazán eszik. Ezért nem tudom, hogy milyen bogarak tűnhettek fel kertjükben.