1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
Lehet próbálkozni a vadkesztenye nevelésével. A magokat télen vastag lombtakaró alatt kell teleltetni, majd tavasszal elvetni. Tápdús, laza talajon, és párás napos helyen talán néhány százalékuk kihajt.
Mivel a moniliát okozó gomba a beteg ágrészekben telel, azt kéne javasolnom, hogy távolítsa el a beteg ágrészeket. Ez nagyarányú fertőzésnél szinte lehetetlen. Következő évben a lemosó permetezésen túl, a meggy virágzásakor kell permetezni, s reménykedni, hogy túlélje a fertőzést! <p>Bővebben az alábbi cikkben:
A birs valóban önmeddő gyümölcsfaj, ezért érdemes 2-3 fajtát együtt telepíteni. Figyelni kell, arra, hogy azonos virágzási csoportba tartozó fajtákat ültessünk, ilyenkor lesz hatékony a megporzás. A teljes termőkort az 5-6. évben érik el a fák. <p>Korán virágzó fajták: Bereczki bőtermő, Mezőtúri<p>Középidejű: Portugál, Leszkovácka<p>Középkései: Angersi, Champion<p>Kései: Konstantinápolyi, Perbál
A bazsalikomot - hasonlóan a többi fűszernövényhez - érdemes teljes virágzásban szüretelni, majd száraz helyre fellógatva megszárítani és egészben vagy lemorzsolva télire eltehető. Másik módszer, ha a növény leveleit lefagyasztja. Bővebben a következő cikkekben olvashat.
Sajnos nagy mennyiségű cserebogárpajor esetén elég nehézkes a természetbarát megoldás. Ha ásás közben a felbukkanó pajorokat elpusztítja az is megoldás (nálunk a kutya is megeszik), de ennyire fertőzött talajnál érdemes talajfertőtlenítést végezni. Ha a pajorok még most is a talaj felső részében vannak akkor még most is ki lehet szórni a fertőtlenítő szert, de ha már mélyebbre másztak telelni, akkor már csak tavasszal ajánlom a kezelést. Bővebben itt olvashat a pajorokról: Hogyan védekezhetünk a talajlakó pajorok, drótférgek ellen? Pajor, a láthatatlan kerti munkás Megszabadultunk a talajlakó kártevőktől ezután a fagyos tél után? Érdekességként pedig itt van néhány egyéb védett bogár, melynek pajor alakja előfordulhat a kertben, komposztban vagy öreg, korhadt fák törzsében: Gigantikus pajor, láttál már ekkorát?