1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
Szederatka okoz ilyen tüneteket, a károsított résztermések nem színesednek. Már nem lehet ellene védekezni, mert a mikroszkopikus atkákat a résztermések között nem éri el a permetezés, és a szerek várakozási ideje is hosszabb. Hatékonyan csak atkaölő szerrel lehet ellene küzdeni, jövő évben, virágzás kezdetekor, 10-12 naponta. Üdvözlettel: Növényorvos
A fűszerillatú kasszia levél sárgulása, levélhullása tápanyag- illetve talajproblémákra vezethető vissza. Mindenesetre egy talajcsere megoldhatja a fenti problémát. A tüneteket nyomelemhiány is okozhatta, amire legfeljebb lombtrágyázás adhat megoldást (talaj só tartalmát nem növeli tovább). Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az életbogyó cserje félárnyékba való, nem szereti a tűző napfényt. Szerintem tápanyag hiány lehet a fejlődés megállás oka. Javaslom, hogy szerves- vagy műtrágyával pótolja az esetlegesen hiányzó elemeket!
Üdvözlöm! Sok oka lehet, elképzelhető, hogy tápanyag hiánya van, adjon neki általános tápoldatot hetente. A talaj szerkezetet is lehet, hogy javítani kell, esetleg tőzeggel a gyökér körül dúsítsa fel. Illetve azt javaslom, hogy Champion nevű gomba és baktérium ölő szerrel permetezze le. Remélem, hogy látatlanban sikerül segítenem.
Kedves Marylou! Az első képen egy flamingóvirág (Anturhinum), a másodikon szerintem egy Bromélia és a harmadikon egy viaszvirág (Hoya) látható. Igen eléggé harc edzettek, ez látható! Mellékelek egy linket, azon mindegyik rajta van: http://banhill.hu/lilomama/flowers.html