1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
Ha a földréteg vastagsága van legalább 30-40 cm, meg lehet próbálni valamelyik alacsony, igénytelen kúszóborókát ültetni, de csak akkor javaslom, ha rendszeresen tudja öntözni.
Kedves Ilona! Így a leírás alapján elég nehéz, de azt gondolom, talán tőzeglegyek szaporodtak el. Ennek lárvái a földben fejlődnek, nedves körülmények között elszaporodnak és a növény gyökereit is megtámadják. Ellenük lehet védekezni Dimilin 25 WP-vel. Alkalmazás: a tövek beöntözése 3-4 g/m2 dózisban. Ezt meg kell ismételni 2-3-szor, egy-egy hetet kihagyva. Üdvözlettel: Növényorvos
Szimpla hibridek. A sárga az az Oncidium ornithochyncum hibridje. Mindhárom sok fényt (de nem tűző napot) kedvel. Szeretik ha 2 öntözés között kiszáradnak. A dendróbiumok a szűk cserépben tartást is szeretik. Ültetőközege mindnek tőzegmentes apró-közepes szemű fakéreg legyen. Sok sikert!
Nem tudjuk mekkora lehet a hagymaméret, de gyanítjuk, hogy vagy kimerítette egy korábbi virágzás (a levélből nem derült ki mikor virágzott ezt megelőzően) vagy nem megfelelő a méret a virágzásra. Ültetés után 4-6 héttel virágozni kellene a hagymának. A levéllel a növény erősödni szeretne, ha levágja sem fog már virágozni mert először a virágnak kellene megjelennie. Tápoldat segíti az erősödést.
A homokos talaj már önmagában megnehezíti a növények életét, mivel tápanyagban szegény, és a nedvességet is rövid ideig tartja. Hogy homokos talajban milyen növényeket ültethetünk, arról ITT ÍRTUNK >> Homokos talaj és árnyékos hely esetében próbálkozhat a gólyaorr (Geranium sp.), és a kökörcsin (Pulsatilla sp.) virágok telepítésével. Viszont a talaj javítása (szervestrágya) minden esetben ajánlott, már ha lehetséges.