1636. Balzsamfa (Commiphora spp.)
A nemzetség fajainak hazája Kelet-Afrika. Az évelő, bütykös, tövises, faszerű cserje akár 5 méter magasra is megnő. Közel 200 Commiphora-faj rendelkezik hasonló gyantával, amely mirha néven kerül forgalomba.
A nemzetség fajainak hazája Kelet-Afrika. Az évelő, bütykös, tövises, faszerű cserje akár 5 méter magasra is megnő. Közel 200 Commiphora-faj rendelkezik hasonló gyantával, amely mirha néven kerül forgalomba.
Egész Európában fellelhető, de Skandináviában és Észak- Amerikában is meghonosodott. Magjából a XX. században a vércsoport meghatározására szolgáló hatóanyagokat sikerült izolálni.
Ez az egyik első fűszer-és gyógynövény, ami kora tavasszal előbújik az erdőszélen.
A medveszőlő, (Arctostaphyllos uva-ursi) Európában, Észak Amerikában, Grönlandon, Szibériában is megtalálható. A növény viszonylag magas csersavtartalma miatt Észak-Európában régen bőr cserzésére szolgált. Közép-Európában csak a XVIII. század óta használják gyógynövényként.
Itt a tavasz, a természet ébredésének, újjászületésének és a méregtelenítés időszakának kezdete. Ha szeretnéd eltüntetni a tél idején felhalmozódott tartalékaidat, hívd segítségül a zöldségeskertek egyik kiváló zsírégetőjét, a sárgarépát. De abban az esetben is nagyon hasznos, ha vitaminnal szeretnéd feltölteni szervezetedet, megalapoznád nyári barnaságodat, vagy ha méregteleníteni szeretnél.
Kedves Márti! A nagyobb kertészeti árudákban érdemes érdeklődni, vagy akár rendelhet is, pl innen: http://www.sieberz.hu/termek/ibolyas-csillaghagyma-knofi-3/vagy innen: http://www.viraghagyma.com/oszi-viraghagymak/egyeb-oszi/ipheion-szinkeverek-ibolyas-csillaghagyma
Kedves Ágnes, gyakori kérdés ezért cikket írtunk róla: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/gondozas-es-apolas/leggyakoribb-muskatli-tartasi-hibak/4732/
Kedves Mária! Látatlanban nagyon nehéz diagnosztizálni, de valószínű, hogy a nagyon száraz és enyhe tél következményeképpen valamely gomba faj pusztíthatja a fát! Javaslom a permetezést széles hatásfokú gombaölő szerrel, kontakt és felszívódó formában is, illetve valamilyen erős rovarölőt is keverjen bele a permetszerbe!
Kedves Nelly! A hellyel nincs semmi probléma, kellő fénymennyiséget kap. Viszont a lombvesztés két okra vezethető vissza, az egyik. A fa 2 hónapja egy fűtött lakásba került a kertészeti körülmények közül, ahol a kellő hőmérséklet és páratartalom arányban volt. Télen a lakás pártartalma a fűtés hatására szinte naponta ingadozik (nem keveset!) a növény erre úgy reagál, hogy eldobja bizonyos lombmennyiségét, ez természetes folyamat (aklímatizálódik). A növény ezt egy évben kétszer szenvedi el tavasszal a fűtési szezon végén és ősszel a fűtési szezon kezdetekor. Tehát a növény próbálja megszokni az adott lakás klímáját ez eltarthat egy ideig, növénye válogatja. Ha van rá mód ajánlom, hogy az éjszakai fagyok elmúltával tegye szabadba félárnyékba őszig, így kellően erős és jó kondiba lévő fát kap és télen már nem veszi ilyen "zokon" a fűtés kezdetet és véget. A kéthetente egy alkalommal való tápoldatozást és egy tavaszi átültetést javaslok egy friss ültetőközegbe. További kérdéseit szívesen megválaszolom. Üdvözlettel: Hirth János
Üdvözlöm! A képen egy boróka van, ami megnő 3-5 méter magasra és kb 2-3 m szélesre.