1636. Balzsamfa (Commiphora spp.)
A nemzetség fajainak hazája Kelet-Afrika. Az évelő, bütykös, tövises, faszerű cserje akár 5 méter magasra is megnő. Közel 200 Commiphora-faj rendelkezik hasonló gyantával, amely mirha néven kerül forgalomba.
A nemzetség fajainak hazája Kelet-Afrika. Az évelő, bütykös, tövises, faszerű cserje akár 5 méter magasra is megnő. Közel 200 Commiphora-faj rendelkezik hasonló gyantával, amely mirha néven kerül forgalomba.
Egész Európában fellelhető, de Skandináviában és Észak- Amerikában is meghonosodott. Magjából a XX. században a vércsoport meghatározására szolgáló hatóanyagokat sikerült izolálni.
Ez az egyik első fűszer-és gyógynövény, ami kora tavasszal előbújik az erdőszélen.
A medveszőlő, (Arctostaphyllos uva-ursi) Európában, Észak Amerikában, Grönlandon, Szibériában is megtalálható. A növény viszonylag magas csersavtartalma miatt Észak-Európában régen bőr cserzésére szolgált. Közép-Európában csak a XVIII. század óta használják gyógynövényként.
Itt a tavasz, a természet ébredésének, újjászületésének és a méregtelenítés időszakának kezdete. Ha szeretnéd eltüntetni a tél idején felhalmozódott tartalékaidat, hívd segítségül a zöldségeskertek egyik kiváló zsírégetőjét, a sárgarépát. De abban az esetben is nagyon hasznos, ha vitaminnal szeretnéd feltölteni szervezetedet, megalapoznád nyári barnaságodat, vagy ha méregteleníteni szeretnél.
Tisztelt T. Bara! A növényen látható repedés lehet mehanikai sérülés során megtelepedett gombák, és baktériumok kárképe (ezek együttese okozza). A képen a növény ezet a sérülést kaluszosodva kezdi benőni ( a seb begyógyul). A folyékony bűzös váladék pedig a baktériumos fertőzés eredménye. Érdemes lenne a fát réz tartalmú szerrel - Bordoi lé, Rézoxiklord lepermetezni. A permetezés előtt a növny elhaltrészeit levakarni levágni, megtisztítani és permetezés után Fagéllel le sebkezelni (bekenni a teljes felületet). Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A datolyaszilva (vagy kakiszilva) metszését, csak ha nagyon muszáj -koronaritkítás céljából- végezzük! Nem szereti a metszést! A magról nevelt példányok később virágoznak, a szemzett példányok előbb, de néhány évig nem virágoznak, amíg még csemeték. Fontos, hogy kétlaki növény, van hím ivarú és női ivarú növény is, a virágok különböznek. A gránátalma esetében is csak ritkító metszést javaslok, tavasszal. Néhány évesen már virágzik!
Tisztelt Hagara Marianna! A tündérrózsát tőosztással, és magvetéssel lehet szaporítani. A magvetést meleg helyen bent lehet elkezdeni tőzeg és homok keverékébe. A tőzeghomok keverékét egy kis konténerbe cserépbe tegyük bele és abba a magot kb 1-2cm mélyen. Fontos hogy a cserép 2-3cm-es vízben folyamatosan álljon, biztosítva a folyamatos nedvességet a mag csírázásához, a vizi növénynél. A kis levelek megjelenésével a növény körül fokozatosan lehet növelni a víz nagyságát 3cm-ről, az egészen elmerülésig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág van (Aglaonema). A gondozása nagyon egyszerű: hetente kétszer öntözze, nyáron hetente-két hetente tápozza és napos-félárnyékos helyre tegye.
Üdvözlöm! A képeket külön kaptam, de azon látok egy valóban agglegénypálmát (Zammioculcas zammifolia), a kis duggványok, egy bunkólilom (Cordyline terminalis) mellé vannak ültetve. Szerintem át kellene ültetni a növényeket és tápozni, mert eléggé tápanyag hiányosnak tűnnek.