1661. Ezekre figyelj a cserepes rózsa ápolásánál - sokan elrontják
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A narancsról tudjuk, hogy nagyon jó ízjavító, gyomorerősítő, emésztést serkentő, étvágyjavító és vértisztító hatású. De talán azt még nem, hogy milyen finom a naranccsal készült lepény, amit most ajánlunk!
Tavaszi reteksaláta készítése: 1 csokor retek, 1 pohár tejföl vagy krémes joghurt, pici só Elkészítés: A retket nagyon apróra kockázzuk, enyhén sózzuk, és a tejföllel felöntjük. Hűtőben fél óra pihentetés szükséges. Fontos, hogy egészen picire aprítsuk a retket, de ne reszeljük, úgy más lesz az állaga! Kiváló, friss és ízletes saláta a sonka mellé húsvétra.
A sziklakert elkészülte után érdemes egy picit várni, hogy ülepedjen a föld, ezután pedig nekiállhatunk a beültetésnek. Érdemes úgy megtervezni, hogy minden évszakban legyen olyan növény, amelyik teljes pompájában tündököl.
Amikor már nem tudjuk, mit is főzzünk vacsorára, jó ha van tartalékban egy könnyen és gyorsan elkészíthető karfiolos recept, amihez nem kell porból összekevert szószt használnunk. Ilyen a a töltött karfiol. Kiadós étel, és még diétázók is bátran ehetik.
Diófa gnomóniás levél- és gyümölcsfoltossága. Mivel a fertőzés forrása a lehullott levél, ezért kiskertekben a lehullott levelek összegyűjtése és megsemmisítése eredményre vezethet. A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan).Az őszi lombhullás után a kórokozó áttelelelését megakadályozandó vegyszeres permetezés javasolt (pl.: Topas, Champion). A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan). A körtefát valószínűleg lisztharmat támadta meg: Agrokén, bordóilé+Kén FW, Chorus 75WG, Karathane LC, Kén hatóanyagú gombaölő szerek, Nevikén, Nimrod 25 EC, Oleo-Szulfur SC, Rézkén 650 FW, Score 250 EC, Systhane 12 E, Systhane MZ, Tio Biola, Tiosol, Topas 100 EC, Vegesol eReS, Vektafid S, Sumi-8 12,5 WP
A válasz a mellékelt cikkben található!
Igen a Rhododendront lágy vízzel kell öntözni. Ezt elérhetjük úgy, hogy esővízzel, vagy esővíz és csapvíz keverékkel öntözünk. Mivel írta, hogy ez nem megoldható, a következőt javasolom: csökkenti a keménységet, ha a vizet felforraljuk és kihűlés után ezzel öntözünk. Egyéb módszerekkel is kísérleteznek, pl. savanyú tőzeget tesznek egy edénybe, és a vizet ebben hagyják állni egy napig. Hallottam arról is, hogy a vízbe literenként néhány csepp citromot tesznek.
Sárguló levelekkel jelzi, ha túl kevés nedvességet kap. Újabban szokás a rhododendron tövét szintén savanyú hatású faháncsréteggel mulcsozni, ami jobban megőrzi a nedvességet. Kiültethető a cserépből a kertbe. De fontos tudni, hogy a savanyú talajt szereti. Ha ez nem adott, akkor tőzeggel, levélavarral, fenyőtűréteggel alakíthatunk ki megfelelő vízáteresztő talajréteget. Tápanyagban szegényebb homoktalajokon is megél, ha elég nedvességet kap. A tömör, nedves talajt viszont nem bírja. fel kell lazítani, mielőtt elülteti.
Igen ki lehet ültetni. A mellékelt cikkben talál pontos leírást. A virág szerintem-így látatlanban Rhipsalis-féle lehet. Vesszőkaktusz, és párás, árnyékos körülményeket kíván. A hajtásokat langyos vízzel permetezzük a növekedés időszakában! A mészmentes talaj a legmegfelelőbb a Rhipsalis számára. A kaktusz lecsüngő hajtásaival igen jól mutat függőkosarakban. Ha a növényhez hozzáérnek, több hajtás könnyen letörhet.