1661. Ezekre figyelj a cserepes rózsa ápolásánál - sokan elrontják
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A narancsról tudjuk, hogy nagyon jó ízjavító, gyomorerősítő, emésztést serkentő, étvágyjavító és vértisztító hatású. De talán azt még nem, hogy milyen finom a naranccsal készült lepény, amit most ajánlunk!
Tavaszi reteksaláta készítése: 1 csokor retek, 1 pohár tejföl vagy krémes joghurt, pici só Elkészítés: A retket nagyon apróra kockázzuk, enyhén sózzuk, és a tejföllel felöntjük. Hűtőben fél óra pihentetés szükséges. Fontos, hogy egészen picire aprítsuk a retket, de ne reszeljük, úgy más lesz az állaga! Kiváló, friss és ízletes saláta a sonka mellé húsvétra.
A sziklakert elkészülte után érdemes egy picit várni, hogy ülepedjen a föld, ezután pedig nekiállhatunk a beültetésnek. Érdemes úgy megtervezni, hogy minden évszakban legyen olyan növény, amelyik teljes pompájában tündököl.
Amikor már nem tudjuk, mit is főzzünk vacsorára, jó ha van tartalékban egy könnyen és gyorsan elkészíthető karfiolos recept, amihez nem kell porból összekevert szószt használnunk. Ilyen a a töltött karfiol. Kiadós étel, és még diétázók is bátran ehetik.
Levéltetű , jól gondolta. A ragacsosság a mézharmattól van, mert a tetvek miatt nem tud a növény lélegezni. A korompenész gombái megszaporodnak rajta és ezért szárad el a növény levele. A növények lemosása sokat segít, de lehet a boltokban kapni olajos permetezőszereket: pl Vektafid. Az olaj elzárja a tetveket a levegőtől és elpusztulnak, ez is bio módszernek számít.
Örökzöld, bokros, dúsan virágzó szobanövény. Tavasztól késő őszig folyamatosan ellepik csöves, narancsvörös, fehércsúcsú, izzó cigaretta formájú virágai. Tavasztól őszig a szabadban is tartható, kisigényű szobanövény, kedveli a félárnyékot, érdemes hetente tápoldatozni a szebb virágzás érdekében.
Amikor az első levelek megjelennek, a gumót vegyük ki a régi földből, és ültessük át. Az átültetéskor az elhalt gyökereket távolítsuk el, és a gumót úgy helyezzük a cserépbe, hogy a felső egyharmada kiálljon a földből. A mély ültetést a növény nem tűri. Kezdetben kevesebb vizet igényel, később fokozatosan többet. Tíznaponta tápoldatozzuk. A gondosan nevelt, idős ciklámen sok virágot hoz. Vigyük olyan helyre, ahol nem tűzi a nap és szórt fényben van. Hűvösebb szobába például, de a teraszon is maradhat, ha nem túl szeles a helye.
Virágföld tökéletes, de tavasztól őszig tartsuk nedvesen; két öntözés között hagyjuk kicsit kiszáradni a földjét. Alulról locsoljuk, hogy a száraknál ne képződjön penész. Télen keveset locsoljuk. Páratartalom A növény magas páratartalmú levegőt igényel, máskülönben a bimbók lehullanak; állítsuk a cserepet durva homokkal felszórt tálcára, s tartsuk nedvesen. Tápoldat A nyári növekedési periódus alatt használjunk kéthetente enyhe tápoldatot. Átültetés Ha szükséges, tavasszal ültessük át. Az átültetés a növény gyors növekedése miatt esetleg a nyár vagy az ősz folyamán is szükségessé válhat. Virágföld és humusz vagy durva tőzegmoha fele-fele arányú keverékét használjuk. Ha egy kifejlett növényt már nem akarunk nagyobb cserépbe ültetni, alkalmazhatunk felszíni talajcserét is. Ötlet Jó hatással lehet a növények fejlődésére, ha a begóniás cserepeket nedves tőzeggel vesszük körül. Ezzel biztosítjuk a jótékony, nedves, párás levegőt a növény közvetlen környezetében.